چرا آمریکا اجازه نمی دهد مذاکرات پایان یابد؟


مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در شورای اسلامی گفت:ما میرویم وی با اشاره به موانع آمریکا بر سر راه مذاکرات گفت: تاریخ ملت ایران نشان می دهد که پایبندی این ملت به صلح، مذاکره و تعامل به درازای تاریخ است که اصالت آن است. مردم ایران

او اضافه کرد: کشورهای تازه وارد مثل آمریکا کمتر از ۵۰۰ سال قدمت دارند و با کشتن بومیان غصب کرده و کشوری را تشکیل داده اند. بنیان کشور آمریکا با خونریزی شکل گرفت و نباید از چنین کشوری انتظار تفاهم و گفتگو داشت، حتی اگر این کشور بخواهد چهره شنیع خود را با رنگ و لعاب حقوق بشر پنهان کند، باز هم چهره واقعی آن آشکار خواهد شد. .

یوسفی خاطرنشان کرد: ما مذاکره کننده هستیم و میز مذاکره را ترک نمی کنیم بلکه بر اساس منافع ملی کشورمان عمل می کنیم.

او اضافه کرد: تاریخ به ما آموخته است که وقتی عده ای روی کار آمدند و ساده لوحانه امیدوار بودند مشکلات با آمریکا را حل کنند، ما بدترین و تلخ ترین بودیم.اکثر ما تجربه دیپلماسی داریم.

او گفت: مثلاً کسانی که برجام را امضا کردند و به آمریکا اعتماد کردند و گفتند ما به حسن نیت آقای اوباما اعتماد داریم و امضای جان کری را به عنوان ضمانت گرفتیم، اما ما همه چیز را برای این برجام دادیم و هیچ تحریمی از سوی آمریکا برداشته نشد. افراط و تفریط آمریکا افزایش یافت.

نماینده مردم اهواز در شورای اسلامی با اشاره به اینکه تجربه آمریکا نشان می دهد که آزمون آزمایش شدگان اشتباه است و نباید با کشوری که بی وفایی ثابت شده وارد مذاکره شد. باید در نظر داشت که آمریکا اجازه نخواهد داد که مذاکرات مانند گذشته به نتیجه برسد، زیرا هدف اصلی فشار بر ایران است نه دستیابی به توافق و این حتی برای متحدان برای خودش صحبت می کند.

انتهای، آخر پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید