پیش بینی حضور ۵ میلیون زائر ایرانی در پیاده روی اربعین


سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در خصوص …برنامه مرکز برای ۴۰ سال کنونی چیست؟وی گفت: سه جلسه ستاد اربعین برگزار و از کمیته های مختلف درخواست برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: ما کمیته امداد و نجات هستیم؛ یعنی هلال احمر وظیفه رسیدگی به زائران اربعین در عراق را بر عهده دارد تا درمان در کشور تا مرز بر عهده وزارت بهداشت و سازمان اورژانس و اورژانس باشد. هلال احمر آن طرف نشسته است.»

رئیس مرکز پزشکی حج و زائران هلال احمر با بیان اینکه ارتباط نزدیکی با وزارت بهداشت داریم، افزود: فکر می کنیم امسال استقبال از پیاده روی اربعین نسبت به سال های گذشته بسیار بیشتر باشد. ” تخمین می زنیم بین ۴ تا ۵ میلیون نفر در اربعین به کربلا مشرف شوند.

مرعشی خاطرنشان کرد: این جابجایی از ۱۰ به ۲۵ صفر است که ارائه می دهیم و خدمات ما در قالب ۲۵ پایگاه خواهد بود که اگر این تعداد پایگاه افزایش پیدا نکند قطعا کاهش نخواهد یافت.

وی ادامه داد: ما متناسب با فواصل تعیین شده در مسیر کربلا و نجف تعدادی درمانگاه داریم. محل درمانگاه ها در نجف و کربلا مشخص شده است و در مورد بیمارستان های عراقی نزدیک ما بحث شده و تیم های ما در آنجا مستقر خواهند شد.

رئیس مرکز پزشکی زیارت حج و هلال احمر خاطرنشان کرد: به عنوان مثال هر ساله در بیمارستان الحسین(ع) تیم پزشکی ما که متشکل از چندین متخصص است راه اندازی می شود و بخشی از بیمارستان به درمان اختصاص می یابد. و به زائران ایرانی و عراقی خدمات رسانی می کند».

انتهای پیام/
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید