پیش بینی بازار سهام در هفته اول مهر (اینفوگرافیک) – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل در هفته گذشته با افت ۲.۴۴ درصدی به سطح یک میلیون و ۳۵۵ هزار و ۲۴۰ واحد رسید. در این هفته کاری، شاخص کل هم وزن با ۲.۲۸ درصد کاهش به سطح ۳۹۵ هزار و ۶۷۸ واحد رسید و شاخص کل فرابورس با ۱.۷۹ درصد کاهش به سطح ۱۸ هزار و ۳۹۷ واحد رسید.

در مجموع در هفته گذشته ۸۶۹ میلیارد تن سرمایه واقعی از بورس خارج شد. میانگین خروجی پول واقعی روزانه ۲۱۷ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته گذشته ۱۵ درصد رشد داشت. در اولین روز کاری هفته گذشته روند خروج از بازار ادامه یافت و ۲۷۳ میلیارد تومان از بازار خارج شد. این روند در روزهای دوشنبه و سه شنبه ادامه یافت. روز چهارشنبه ۲۳۹ میلیارد تومان سرمایه برداشت شد.

در مجموع هفته گذشته ۸۶۹ میلیارد تومان سرمایه واقعی از بازار خارج شد و میانگین برداشت روزانه پول واقعی ۲۱۷ میلیارد تومان بود که ۱۵ درصد نسبت به هفته قبل افزایش داشت.

اطلاعات پیش بینی موجودی

قدرت خریداران در بازار سهام کاهش یافت

تنها نکته مثبتی که در معاملات این هفته کاهش یافت، افزایش موقت قدرت خریداران واقعی در برابر فروشندگان واقعی بود. روز یکشنبه شاخص قدرت خریداران واقعی به ۱.۱۵ رسید. این بهترین رقم برای این شاخص در ۳ هفته گذشته است.

اما این تقویت واقعی از بین رفت و طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه، فروشندگان دوباره قدرت خود را به خریداران واقعی ثابت کردند. روز دوشنبه شاخص قدرت خریدار واقعی به ۰.۸۶، سه شنبه به ۰.۷۸ و روز سه شنبه ۰.۷۶ رسید. با این حساب، قدرت خرید واقعی در آخرین روز معاملاتی هفته به کمترین حد خود در ۶ هفته گذشته رسید.

در نهایت با نزدیک شدن به فصل تعطیلات و پیش بینی های کارشناسان، انتظار می رود کل شاخص بورس در این هفته روندی منفی از خود نشان دهد.