پیش بینی آب و هوا در ۱۴ و ۱۵ ژوئن


پیش بینی هوای استان اردبیل در روزهای ۲۴ و ۲۵ خرداد

پیش بینی آب و هوا در 14 و 15 ژوئن


بررسی آخرین نقشه های هواشناسی نشان می دهد اکثر نقاط استان به ویژه شهرستان های بیله سوار، پارس آباد، اصلاندوز و کوثر تا چهارشنبه هفته آینده (۲۸ خرداد) جوی نسبتاً پایدار همراه با هوای گرم را تجربه خواهند کرد.

دما روند صعودی را نشان می‌دهد و در نواحی مرکزی و جنوبی استان با انحراف جریان به سمت جنوب روند افزایشی دما از روز یکشنبه محسوس‌تر خواهد بود.

طی روزهای دوشنبه (۲۶ خرداد) و سه‌شنبه (۲۷ خرداد) دمای هوا در شمال استان و شهرستان کوثر به ۳۵ تا ۳۷ درجه سانتی‌گراد و در برخی شهرستان‌های مرکزی و جنوبی استان به ۳۳ تا ۳۵ درجه می‌رسد. خواهد رسید. درجهی سلسیوس.

به همین دلیل به استان های محترم توصیه می شود در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کنند.

این در حالی است که از اواسط روز یکشنبه (۱۵ خرداد) با گذر امواج ناپایدار در مرکز جو، در بعد از ظهر و عصر شاهد رشد ابر همرفتی و در برخی مناطق به ویژه در مرکز و جنوب رگبار باران یا رعد و برق خواهیم بود. مناطق استان؛ این ناپایداری ها همچنین می تواند در برخی مناطق با شرایط فصلی و موضعی همراه شده و منجر به ریزش تگرگ و رعد و برق به ویژه در مناطق کوهستانی استان شود. بنابراین توصیه می شود کشاورزان و عشایر در هنگام چرای دام احتیاطات لازم را به عمل آورند.

منبع: اداره کل هواشناسی استان اردبیل


هواشناسی استان اردبیل