You are currently viewing پیری بارور و راههای موفقیت

پیری بارور و راههای موفقیت


سالمندی یکی از دوران طلایی است که باید به بهترین و پربارترین روش صرف شود.

سن باروری

در 100 سال گذشته ، امید به زندگی انسان بیش از 30 سال افزایش یافته است. این بدان معناست که افراد مسن بیشتر از گذشته زندگی می کنند.

افزایش امید به زندگی انسانها لزوماً به معنی بهبود کیفیت مراقبت از سالمندان نیست ، اما نشان دهنده این واقعیت نیست که کیفیت زندگی سالمندان چندان خوب نیست.

در جوامع مدرن ، هنگامی که یک فرد مسن بازنشسته می شود و فرزندان و نوه های آنها بزرگ می شوند ، زندگی آنها اهمیت بیشتری پیدا می کند.

مراقبت از سالمندان نشان می دهد که چقدر برای آنها ارزش قائل هستید و آنها را درک می کنید. مراقبت از سالمندان برای حفظ سلامت روحی و جسمی آنها بسیار حیاتی است.

طبق یک مطالعه ، برخی افراد مسن در زندگی بیشتر در معرض سکته مغزی هستند. وقتی دچار حمله قلبی می شوید ، از دست دادن حافظه کمتری دارید.

این بدان معناست که مراقبت از سالمندان بیشتر طول عمر آنها را افزایش می دهد. مراقبت ویژه از سالمندان آنها را از نظر جسمی فعال نگه می دارد. افراد مسن برای کاهش استرس و مراقبت بهتر از خود باید نکات خاصی را بیاموزند.

Satipatthana حتی می تواند معلولیت جسمی را معکوس کند. با دادن زندگی معنادار به سالمندان ، آنها می توانند از بسیاری از مشکلات روحی و جسمی سالمندان جلوگیری کنند. اجرای برنامه مراقبت از سالمندان و آوردن انرژی مثبت به زندگی آنها می تواند کیفیت و طول عمر سالمندان را بهبود بخشد.

چگونه می توانید با افزایش سن زندگی معناداری داشته باشید؟

برای سالمندان هدف تعیین کنید

برنامه های مراقبت ویژه از سالمندان برای برآوردن نیازها و اهداف سالمندان طراحی شده است. مطمئناً همه ارزش و دارایی می خواهند. بسیاری از سازمان ها و شرکت ها سالمندان را می سوزانند زیرا آنها به اشتباه تصور می کنند که دیگر نمی توانند توانایی های خود را نشان دهند.

به دلیل این تصور غلط در جامعه ، حتی افراد مسن نیز این باور را پذیرفته اند. دانش و مهارتهایی که افراد مسن را وارد جامعه خود می کند. خلاقیت ؛ شفقت و عشق کلید خوشبختی جوانان است.
برای بازگرداندن این خدمات ارزشمند به جامعه ، سالمندان نیاز به احترام نسل جوان دارند.

افسردگی در سنین بالا

با علائم اولیه افسردگی شماره 2 برخورد کنید

افسردگی یکی از ناراحت کننده ترین بیماری هایی است که به عنوان بخشی طبیعی از روند پیری رخ می دهد.
هنگام مراقبت از سالمندان ، باید آنها را تشویق کرد تا به طور فعال با علائم افسردگی مقابله کنند.

عصبانیت
از دست دادن علاقه
خستگی
مشکل در به خواب رفتن
غم همیشه می آید
احساس ناامیدی می کنم
درد جسمی بی دلیل

افراد مسن که افسرده هستند و این درمان را ندارند بسیار آسیب پذیرتر از افراد مسن هستند.
این احساسات منفی می تواند به سرعت سلامت جسمی و روانی سالمندان را مختل کند.

شماره 3: اهداف روزانه برای سالمندان را بیابید

گام بعدی برای دستیابی به نتیجه موفق ، تعیین هدف برای افراد مسن است. گاهی اوقات یک فرد مسن پس از زندگی با شریک زندگی و موفقیت شغلی ، هدف بازنشستگی سالمندان را از دست می دهد و این وضعیت می تواند بر یک فرد مسن تأثیر بگذارد.

هدف قرار دادن یک فرد مسن به این معنا نیست که شما می خواهید او در یک کمپین جدی شرکت کند. افراد مسن بیشتر به خرید می روند. حمام کردن ؛ باغبانی؛ مراقبت از حیوانات خانگی مراقبت از کودکان ؛ به اندازه کافی برای مشارکت در فعالیتهای عادی مانند آشپزی و انجام هرچه می تواند.

چگونه می توانید با افزایش سن زندگی معناداری داشته باشید؟

پیر 4 را با افراد مثبت احاطه کنید

تنهایی یکی از دشوارترین علائم پیری است ، به ویژه برای افراد بالای 65 سال. این مطالعه نشان داد که یک سوم بزرگسالان بالای 50 سال تنها هستند.

در حقیقت، گاهی اوقات افراد مسن هیچ ارتباط واقعی با اعضای خانواده خود ندارند. به نظر می رسد او با برخی از افراد است ، اما در واقعیت تنها زندگی می کند.

اگر تنهایی در دوران سالمندی برایش به یک عادت تبدیل شود ، می تواند منجر به تنهایی کامل شود. بنابراین ، سالمندان باید تا حد امکان با توجه به علایق خود در گروه های مختلف اجتماعی شرکت کنند.

شماره 5 افراد مسن را به ورزش تشویق کنید

بین وضع جسمانی و احساسی ارتباط روشنی وجود دارد. حتی ورزش منظم سبک به صورت روزانه می تواند به شما در حفظ و تقویت بدن و همچنین آزادی خود کمک کند. این باعث ایجاد اعتماد به نفس و افتخار در همان زمان می شود.

مراقبت از سالمندان

شماره 6: مغز خود را فعال نگه دارید

یکی از مهمترین بخشهای برنامه مراقبت از سالمندان تأثیر احساسی است که بر دوستان و خانواده افراد مسن می گذارد. این را می توان به طرق مختلف انجام داد ؛ به عنوان مثال ، یادگیری سرگرمی های جدید یا طوفان فکری گروهی یکی از بهترین ها است.

افراد مسن باید به طور فعال علایق و اهداف خود را دنبال کنند. هر فرد مسن منبع غنی از دانش و تجربه است. نسل جدید باید از تجربه و دانش نسل قدیم استفاده کند.

با تشویق افراد مسن برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات خود ، ما نه تنها به آنها کمک می کنیم تا دانش و دیدگاه منحصر به فرد خود را درک کنند ، بلکه ذهن خود را نیز فعال نگه می دارند.

اولین مرکز پرستاری سلامت با سالها مجوز رسمی برای ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری تحت مجوز رسمی وزارت بهداشت ، با کادری مجرب و متخصص آماده خدمت رسانی به شهروندان عزیز می باشد.

پرستاران سالمند ؛ پرستاران و پرستاران اطفال همواره با در نظر گرفتن آخرین خدمات مراقبت و پرستاری به کارکنان مجرب مرکز خدمات ارائه می دهند.

کافی است برای مشاوره رایگان با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید.
هشدار: این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و باید با مشورت پزشک یا متخصص مورد استفاده قرار گیرد.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید