You are currently viewing پوکی استخوان چیست؟  چگونه اتفاق افتاد؟

پوکی استخوان چیست؟ چگونه اتفاق افتاد؟


پوکی استخوان یکی از بیماریهایی است که امروزه بسیاری از افراد با آن روبرو هستند. در این مقاله می خواهیم شما را با این بیماری آشنا کنیم. پس به ما بپیوندید.

پوکی استخوان چیست؟  چگونه اتفاق افتاد؟

چه چیزی باعث پوکی استخوان می شود؟

  • افزایش سن ؛
  • ژنتیک ؛
  • مصرف الکل و دخانیات ؛
  • عدم فعالیت بدنی کافی ؛
  • کمبود مواد معدنی مانند کلسیم ؛
  • دیابت پرکاری تیروئید ؛ بیماریهای مختلف مانند هیپوگنادیسم ؛
  • داروهایی مانند کورتیکواستروئیدها را برای مدت طولانی مصرف کنید.

علائم پوکی استخوان چیست؟

متاسفانه پوکی استخوان یا پوکی استخوان یک بیماری کاملاً خاموش است. هنگامی که از پوکی استخوان مطلع شدید ، راه دیگری برای جلوگیری از آن وجود ندارد. پوکی استخوان می تواند باعث از بین رفتن شدید استخوان شود. پوکی استخوان در اثر شکستگی های حاد ایجاد می شود. افراد مبتلا به این بیماری اغلب عطسه ، حالت تهوع و استفراغ را تجربه می کنند. تحت فشارهای شدید مانند خم شدن و بلند کردن مستعد شکستگی است. این نشان دهنده پوکی استخوان یا پوکی استخوان است.

پوکی استخوان چیست؟

چه کسی بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرد؟

پوکی استخوان در زنانی که نزدیک به یائسگی هستند شایع تر است. بنابراین ، زنان یائسه باید به سلامت استخوان های خود توجه بیشتری داشته باشند. در این مدت سطح استروژن آنها به طور چشمگیری کاهش می یابد. پوکی استخوان در این سن در زنانی که شکستگی مفصل ران دارند بیشتر شایع است. در این سن ، تراکم استخوان را در زنان اندازه گیری می کنیم. کاهش قابل توجهی در توده استخوانی در باسن و گردن مشاهده خواهید کرد.

پوکی استخوان با جذب و جذب کلسیم ارتباط مستقیم دارد. این بدان معناست که فرد در صورت عدم دریافت کلسیم کافی یا دریافت نکردن کلسیم کافی از بدن خود می تواند به پوکی استخوان مبتلا شود. کلسیم با فسفر رقابت می کند. این بدان معنی است که اگر بدن شما فسفر داشته باشد ، جذب کلسیم را مسدود می کند. همه نوشابه های گازدار فسفر بالایی دارند. در نتیجه ، همراه با مصرف فسفر ، جذب کلسیم به مدت طولانی قطع می شود. بنابراین ، افرادی که به الکل معتاد هستند بیشتر در معرض ابتلا به پوکی استخوان هستند.

پوکی استخوان چیست؟  چگونه اتفاق افتاد؟

درمان پوکی استخوان

متأسفانه هیچ درمانی برای پوکی استخوان وجود ندارد. با این حال ، می توان از بیماری پیشگیری و کند کرد. زنانی که در آستانه یائسگی هستند باید توسط جراح ارتوپد تحت نظر باشند. از سوی دیگر ، بهتر است مصرف نوشابه های گازدار حاوی فسفر ، از جمله نوشابه را کاهش دهید. افزودن محصولات لبنی به رژیم غذایی روزانه کمک مهمی در کاهش سرعت پوکی استخوان است. به گفته پزشکان ، فرد باید روزانه 1 تا 2 لیوان شیر بنوشد. توجه داشته باشید که کلسیم به تنهایی برای سلامتی کافی نیست. استخوان های شما باید به اندازه کافی منیزیم و ویتامین D دریافت کنند تا 85 تا 90 درصد کلسیم دریافتی خود را جذب کند. بهترین گزینه برای این نوشیدن شیر حاوی ویتامین D است.

دوستان عزیز ، نظر شما در مورد پیشگیری از پوکی استخوان چیست؟ نظرات خود را با ما و شرکای ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید