پورشیب و علیپور در دیدار رده بندی/تلاش برای کسب ۵ مدال طلا و برنز – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، دور چهارم لیگ جهانی کاراته امروز به میزبانی آذربایجان در سالن حیدر علی اف باکو برگزار شد که ذبیح الله پورشیب و رزیتا علیپور برای کسب مدال برنز تا فردا یکشنبه در آخرین روز این رقابت ها به رده بندی رسیدند. مدال.

رزیتا علیپور نماینده منهای ۶۱ کیلوگرم با نتیجه ۵ بر ۴ «شولوهوا» از اوکراین، «رام خامیس» از آلمان ۲ بر صفر و «مایا سوزوکی» از ژاپن را ۳ بر ۲ شکست داد. وی با نتیجه ۰-۰ جولیا آنگولسی از ایتالیا را شکست داد و در نیمه نهایی نتیجه را یک بر صفر به یوهانا نیلسون از سوئد واگذار کرد و راهی دیدار رده بندی شد.

ذبیح الله پورشیب سرمربی وزن ۸۴- کیلوگرم تیم ملی کاراته در دور نخست ۲ بر ۱ «جس داکستا» از فرانسه را شکست داد و سپس به تساوی یک بر یک مقابل «آیخان مامایو» از آذربایجان بسنده کرد و سپس پیروز شد. ۷ بر ۶ «محمد الجعفری» از اردن را شکست داد. وی در مرحله حذفی پس از تساوی ۴ بر ۴ مقابل “پیکو شیمادا” از ژاپن، با قانون سنشو (امتیاز اول) شکست خورد و با صعود این ژاپنی، سرپرست تیم ملی راهی دیدار رده بندی شد.

در سایر اوزان نیز مبینا حیدری در وزن ۶۸- بانوان با دو شکست و لیلا برجعلی در وزن ۶۸+ بانوان با دو برد و یک شکست در مرحله گروهی نتوانستند به رقابت ها ادامه دهند.

در پایان این رقابت ها در روز نخست سارا بهمنیار و بهمن عسگری به فینال راه یافتند و طراوت خاکسار به دیدار رده بندی رفت تا نمایندگان کاراته ایران فردا در آخرین روز شانس کسب ۵ مدال طلا و برنز را داشته باشند.

برنامه دیدارهای روز آخر نمایندگان ایران:

فردا یکشنبه سیزدهم شهریورماه در آخرین روز این رقابت ها از ساعت ۱۱:۵۰ صبح طراوت خاکسار در وزن ۵۵-، روزیتا علیپور در وزن ۶۱- و ذبیح الله پورشیب در وزن ۸۴- به تاتامی می روند تا مدال برنز را کسب کنند. .

دیدارهای رده بندی از ساعت ۱۶ آغاز می شود که سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم و بهمن عسگری در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم برای کسب مدال طلا به مصاف رقبای خود می روند.

مرحله نهایی لیگ جهانی کاراته وان در سال ۲۰۲۲ از روز جمعه ۲۰ شهریور ماه با حضور ۲۴۷ کاراته کا از ۵۸ کشور به میزبانی آذربایجان آغاز شد.