پلیس پاکستان خانه و محل سکونت عمران خان را محاصره کرد – خبرگزاری مهر ایرانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان به دلیل تهدید یک قاضی زن و دو افسر ارشد پلیس در تظاهرات شنبه شب اسلام آباد به نقض قوانین مبارزه با تروریسم متهم شد.

گزارش ها نشان می دهد ساعاتی پس از گزارش پلیس علیه وی، پلیس محل اقامت عمران خان را محاصره کرده و احتمال دستگیری نخست وزیر سابق پاکستان توسط نیروهای امنیتی و پلیس وجود دارد.

عمران خان روز قبل در سخنرانی خود در راهپیمایی روز شنبه اتهاماتی را علیه قاضی مطرح کرده بود.زبا چودری» و همچنین سازمان پلیس، کمیسیون انتخابات پاکستان و دیگر مخالفان سیاسی هشدار دادند که باید برای رویارویی با عواقب رفتار وحشتناک خود آماده شوند.

این سخنان عمران خان باعث شد که اداره رسانه های دیجیتال پاکستان تمامی شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای را از پخش زنده سخنرانی عمران خان منع کند و این نهاد خواستار محدودیت در انتشار اخبار و تصاویر مربوط به عمران خان شد. این سازمان رسانه ای پاکستانی درباره سانسور پیشگیرانه عمران خان توضیح داد که خان با طرح اتهامات بی اساس و نفرت پراکنی از طریق اظهارات تحریک آمیز، به طور مداوم نهادهای دولتی را مورد آزار و اذیت قرار داده است. آمیز او سازمان ها و افسران دولتی را هدف قرار می دهد و سخنان نفرت انگیز خان علیه حفظ نظم و قانون است و احتمالاً آرامش و آرامش عمومی را برهم می زند.

خان مدتی پیش در ماه آوریل پس از رای عدم اعتماد جنجالی نمایندگان مجلس که با آنها تبانی داشت. آه تو وی تحت رهبری ایالات متحده از سمت نخست وزیری پاکستان برکنار شد.