You are currently viewing پرخوری عصبی چیست؟

پرخوری عصبی چیست؟


مصرف زیاد و داروهای خانگی برای پرخوری عصبی
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرد. درمان ممکن است شامل مشاوره و دارو باشد.

درمان پزشکی
داروها
داروی ضد افسردگی فلوکستین (Prozac) برای درمان پرخوری عصبی از FDA تأیید شده است. گاهی پزشکان داروهای ضد افسردگی یا انواع دیگر داروها را تجویز می کنند. بستری شدن در بیمارستان بسیار نادر است. با این حال ، مصرف بیش از حد شدید می تواند منجر به بستری شدن کوتاه مدت در بیمارستان شود. بیشتر سوء تغذیه شامل درمان سرپایی است.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری (CBT)
در این نوع درمان ، فرد عادت به خوردن منظم را می آموزد و بر چیزهایی تمرکز می کند که باعث می شود فرد بیش از حد غذا بخورد یا پاک کند. به این ترتیب ، افکار ناسالم و رفتارهای ناسالم هنگام پرخوری به چالش کشیده می شود.
درمان مبتنی بر خانواده (FBT)
این دارو اغلب در کودکان و نوجوانان مبتلا به پرخوری عصبی استفاده می شود ، زیرا می تواند به خانواده های مبتلا به پرخوری عصبی در مقابله با بیماری ها و مشکلات کمک کند.
روان درمانی بین فردی (IPT)
این رویکرد بر روابط با افراد دیگر در زندگی متمرکز است. زیرا اعتقاد بر این است که روان درمانی بین فردی می تواند بر روحیه و سلامت روانی شما تأثیر بگذارد.

درمان تغذیه ای
هدف تغذیه درمانی آموزش عادات غذایی مناسب است. یک متخصص تغذیه به شما کمک می کند تا علائم بدن گرسنه را تشخیص دهید. آنها به شما در حفظ وزن و یافتن رژیم غذایی سالم کمک می کنند.

مراقب چاقی خود باشید
با رعایت یک برنامه درمانی می توانید قدم هایی برای مراقبت از خود بردارید.
رژیم غذایی سالم خود را برای دریافت مواد مغذی مورد نیاز خود قرار دهید. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل برای شما مناسب است یا خیر. در مورد بهترین نوع ورزش و زمان برای سلامتی خود مشاوره بگیرید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید حمایت دوستان و خانواده می تواند بر عادات ناسالم غلبه کرده و شما را بهتر کند.

مژده رحمانیان عضو انجمن تغذیه ایران است
کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید