پاسخ نایب قهرمان المپیک به سفر آمریکا و غیبت آمریکا در رقابت های جهانی/ حدادی: می ترسم روزی به من ایراد نگیرد


احسان حدادی گفت:ما میرویم وی در خصوص موفقیت های خود در مسابقات دوومیدانی و رکورد ۵۸ متر با توجه به اینکه باشگاه پلیمر قراردادی من تازه از آمریکا اومدم ایران و حدود ۲۵ ساعت زنبور عسل من در راه بودم، بدنم آمادگی کامل برای پرتاب نداشت و هوا بسیار گرم بود اما با این حال رکورد من بد نبود و با توجه به شرایط در دسترس خوب بود.

وی درباره اینکه انگار در مسابقات جهانی شرکت نکردی چون رکوردهایت کم بود، گفت: ربطی به این موضوع ندارد. از ابتدا هیچ برنامه ای برای جام جهانی نداشتم و قبلا هم گفته بودم. حتی اگر رکورد بالایی هم داشتم، معلوم نبود شرکت می کنم یا نه. هدفم امسال حضور در بازی های کشورهای اسلامی و بازی های آسیایی بود اما بازی های آسیایی حذف شد و فقط کشورهای اسلامی باقی ماندند.

قهرمان پرتاب دیسک آسیا گفت که قرار نیست همیشه بهترین باشد پرتاب کننده ها جهانی باش که همیشه برای مدال های المپیک و جهانی تلاش کردم و به هدفم رسیدم و شاید الان هم دوست دارم برای قهرمانی کشور تلاش کنم! باید ببینیم هدف چیست و چه می خواهیم و سپس برنامه ریزی کنیم. همونطور که گفتم هیچ برنامه ای برای دنیا نداشتم پس فرقی نمیکنه برم یا نه.

حدادی تاکید کرد: البته وقتی گفتند می توانم در مسابقات جهانی شرکت کنم خوشحال شدم. اگر فدراسیون تصمیم می گرفت که شرکت می کنم. از طرفی اگر در مسابقات شرکت می کردم قطعا ۶۲.۶۳ متر پرتاب می کردم و به فینال می رفتم. قطعا با این رکوردها صعود آنها به فینال را خواهید دید.

امروز از شرایط اصلی فاصله دارید و بگذارید این انتقاد به شما وارد شود که به دلیل عدم نتیجه به مسابقات نرفتید. حدادی در این باره گفت: باید بگویم نقد فقط به من روحیه می دهد و در کارم پیشرفت می کند. از روزی می ترسم که مورد انتقاد قرار نگیرم. نه تنها در ورزش، بلکه دوست دارم در همه زمینه ها مورد انتقاد قرار بگیرم و حتی به دوستان نزدیکم گفتم اگر مشکلی از جانب من دارید، باید خیلی صریح بگویید.

به دنبال این سوال، بازی های آسیایی لغو شده و آیا برنامه ای برای بازی های جهانی هم وجود دارد؟ تو آن را نداشتیپس چرا رفتی آمریکا، گفت چرا در مورد سفری که شخصی تر بود توضیح بدهم؟ ۲۰ سال است که به صورت حرفه ای و قهرمانی کار می کنم به هر حال من می دانم که هر سفر یا کمپی چه نیازی دارد. با اینکه بیشتر شخصی بود اما با مربی سابقم هم تمرین کردم و مشکلاتم حل شد. البته کشورهای اسلامی هم در نوع خود لیگ بزرگی هستند و مسئولان ورزش به دنبال مدال هستند.

نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن ادامه داد: امسال تنها هدفم بازی های کشورهای اسلامی و سال آینده بازی های آسیایی است. من می خواهم از خودم یک سابقه تاریخی به جا بگذارم.

انتهای، آخر پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید