ویزیت روزانه ۳۵۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در اردبیل


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: تعداد بیماران سرپایی و بستری روزانه بر اثر کرونا در استان اردبیل به ۳۵۰ نفر رسیده است.

کرونا و آمیکرون

محمد جعفرزاده اظهار داشت: به جز خلخال بقیه شهرستان های استان اردبیل آبی است و رنگ زرد خلخال به دلیل افزایش مراجعات سرپایی و بستری شدن در بیمارستان است که امیدواریم سایر شهرها رنگ زرد و نارنجی نکنند. و قرمز

وی تصریح کرد: نسبت به دهه اول تیرماه که تعداد مراجعین حدود ۶۰ نفر بود، در دهه دوم این تعداد به ۳۵۰ نفر در روز رسید که نشان از افزایش ۶ برابری مراجعات سرپایی برای کرونا دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به آغاز هفتمین پیک ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: اگرچه در این پیک فوتی نداشته ایم، اما نیازمند افزایش مراقبت های بهداشتی هستیم تا تعداد مراجعات و بستری ها افزایش یابد. و یا مرگ و میر ناشی از کرونا در این پیک کمتر از پیک های قبلی است.

جعفرزاده با اشاره به اینکه میزان واکسیناسیون در استان در دوزهای تقویتی و سوم تا ۴۵ درصد است، افزود: اگرچه این آمار در کشور تقریباً یکسان است، اما استفاده از ماسک و دوزهای تقویتی را با توجه به موارد موردی به هموطنان توصیه می کنیم. مشغله در آینده از سلامت بیشتری لذت ببرید.

وی به عادی سازی در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: با وجود اینکه مراکز عمومی واکسیناسیون برچیده شده است، اما در ۳۷۰ مرکز بهداشت و درمان جامع، تزریق واکسن کرونا در کنار سایر واکسن ها ادامه دارد و هیچ تاخیری در این زمینه قابل قبول نیست.

جعفرزاده شایعات مربوط به تزریق واکسن های تاریخ مصرف گذشته را رد کرد و خاطرنشان کرد: چنین مشکلی اصلا صحت ندارد و در استان اردبیل همه واکسن های تزریقی به روز و دارای برند معتبر هستند و مردم به شایعات بی اساس توجه نکنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: همه باید از عادی سازی پرهیز کنیم و علاوه بر تزریق واکسن سویه جدید BA4 و BA 5 مراقب سلامت خود و سایر هموطنان باشیم.

جعفرزاده از فعال شدن قرارگاه شهید سلیمانی و ستاد کرونا در استان خبر داد و ادامه داد: تلاش ما بر این است که با بها دادن به واکسیناسیون و رعایت موازین بهداشتی از وضعیت فعلی به سمت ایمن سازی بیشتر حرکت کنیم تا مردم از این بابت نگران نباشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: هفتمین علائم اوج معمولا تب و سردرد، درد شکم و علائم تنفسی فوقانی است که کمتر با عوارض ریوی همراه است.

ویزیت روزانه 350 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در اردبیل

ویزیت روزانه ۳۵۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در اردبیل