ویتامین B9: آیا واقعاً مهم است؟

ویتامین B9 به نام‌های اسید فولیک، اسید فولیک و اسید بوتیرویل مونوگلوتامیک نیز شناخته می‌شود. بدن برای استفاده و ترمیم DNA به اسید فولیک نیاز دارد. همچنین برای تقسیم سلولی و تولید گلبول های قرمز ضروری است. ویتامین B9 موجود در غذاهای طبیعی برای کاهش خطر ابتلا به سرطان شناخته شده است، در حالی که مکمل ویتامین B9 در واقع ممکن است باعث سرطان شود. این یکی از ترکیبات شیمی درمانی در دارویی به نام آمینوپترین است. همچنین با کاهش خطر چاقی و دیابت مرتبط است. با این حال، کمبود ویتامین B9 تأثیر شدیدی بر سلامت جسمی و روانی افراد از جمله افزایش خطر ابتلا به اختلالاتی مانند افسردگی و اسکیزوفرنی دارد. همچنین باعث سلامت پوست می شود. ویتامین B9 را می توان به طور طبیعی در زرده تخم مرغ، تخمه آفتابگردان، جلبک کلرلا، جگر، کلیه ها، آناناس، پرتقال، شته ها، گریپ فروت، طالبی، انواع توت ها، موز، توت فرنگی، گوجه فرنگی، ذرت، کلم بروکسل، اسفناج، اسفناج، و پاراکول یافت. ، و چغندر. کاهو، کلم بروکلی، بوک چوی، نخود، لوبیا، لوبیا غنی شده، آبجو و عدس.

ضرر – زیان
علائم کمبود ویتامین B9 عبارتند از کم خونی، افسردگی، اسکیزوفرنی، آسم، آسیب عصبی، اسهال، از دست دادن حافظه، سردرد، بی حسی، گلوسیت، تحریک پذیری، مالاریا، گلوسیت، ناباروری، تپش قلب، توسعه سرطان، زخم های دهان و رفتار. اغتشاشات. کمبودها همچنین با افزایش خطر سکته مغزی و بیماری قلبی مرتبط است زیرا به سالم نگه داشتن عروق کمک می کند. ویتامین B9 همچنین نشان داده است که فشار خون را کاهش می دهد. مصرف ویتامین B9 همراه با داروهای ضد افسردگی برای نتایج بهتر پیشنهاد شده است. بنابراین، ویتامین B9 یک انتخاب هوشمندانه برای اضافه کردن به برنامه درمان افسردگی یا اختلال دوقطبی در هنگام تجویز یک داروی ضد افسردگی است. همچنین با کمک به افراد مسن در زمینه حافظه، پوکی استخوان، تراکم استخوان و کاهش بینایی مرتبط است. در نتیجه برای درمان بیماری پارکینسون استفاده شده است. همچنین برای درمان گرگرفتگی در زنان استفاده شده است. با این حال، ویتامین B9 در برخی موارد در بدن برای جایگزینی ویتامین B12 در صورت کمبود ویتامین B12 استفاده می شود، به این معنی که گاهی اوقات کمبود ویتامین B12 می تواند تشخیص داده نشود. این منجر به خطرات دیگری برای سلامتی می شود. الکل می تواند بر سطح ویتامین B9 در بدن تأثیر بگذارد. هنگامی که کودک در مراحل اولیه رشد ویتامین B9 کافی دریافت نمی کند، نقص لوله عصبی رخ می دهد. این بدان معناست که ستون فقرات یا مغز پوشیده از پوست نیست، که منجر به بسیاری از مشکلات دیگر در آینده از جمله اختلال افسردگی اساسی می شود. برخی از داروها، مانند آنتی بیوتیک های خاص، درمان های سرطان، و داروهای ضد تشنج منجر به کمبود ویتامین B9 و ممکن است منجر به نقص مادرزادی شود.

سمیت
بزرگسالان باید روزانه ۴۰۰ میکروگرم ویتامین B9 مصرف کنند، اما نه بیشتر از ۱ میلی گرم در روز. از آنجایی که آرد در بسیاری از کشورها برای ارتقای سلامت کودکان غنی‌سازی می‌شود، برخی از افراد به دلیل مصرف مولتی ویتامین، دوز اضافی مصرف می‌کنند. این می تواند منجر به ضایعات قبل از عمل و سرطان شود. اگرچه ویتامین B9 برای جلوگیری از نقایص مادرزادی در سه ماهه اول ضروری است، اما پیشنهاد می شود که اگر به عنوان مکمل در سه ماهه سوم مصرف شود، کودک دچار آسم می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر