ورزش بخش مهمی از سلامت دانش آموز و زیربنای سلامت روان است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور دانشجویان، جلسه هماهنگی المپیاد فرهنگی ورزشی شهدا و ایثارگران و المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان بین الملل با حضور دکتر اردوان ارژنگ معاون امور دانشجویی داخلی، دکتر دکتر اردوان ارژنگ برگزار شد. ابراهیم علیدوست، مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، سید فردین تقی زاده، مدیرکل دانشجویان شاهد و شاهد، مسئولین ذیربط دانشگاه های اصفهان، اصفهان و مازندران و نمایندگان انجمن های ورزشی حاضر در المپیادها. .

در این دیدار دکتر ارژنگ با تشکر از همکاری دانشگاه ها و انجمن ها برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد گفت: نظر ما در سازمان امور دانشجویان این است که ورزش یکی از مهمترین بخش های سلامت و سلامت روان انسان است و المپیادهای ورزشی فرهنگی دانش آموزان از این نشاط آور استفاده می کنند. فضایی برای ایجاد استعدادهای خود

دکتر دکتر با اشاره به تعطیلی دو ساله دانشگاه ها به دلیل بیماری عروق کرونر. علیدوست: از اوایل دهه ۱۴۰۰ تاکنون ۱۹ رویداد عمومی و ۱۷ رویداد قهرمانی به صورت مجازی در دانشگاه های کشور برگزار شده است و با پیگیری های رئیس سازمان امور دانشجویان ورزش در سال ۱۴۰۱ برنامه ریزی های لازم شخصا انجام شده است. برای سازماندهی این رویدادها ساخته شده است.

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: میزبان انتخاب این المپیادها بر اساس داده ها و آمادگی دانشگاه ها انتخاب شد.

وی گفت: هدف اصلی از برگزاری این المپیادهای ورزشی فرهنگی ایجاد روحیه نشاط و شادابی در دانشگاه ها و همدلی در بین دانشجویان است. با توجه به پویایی بیشتر این رویدادها و امکان حضور حداکثری دانشجویان، ورودیه تمامی دانشگاه ها صفر خواهد بود و علاوه بر آن، بورسیه لازم برای آمادگی دانشجویان برای شرکت در المپیادهای ورزشی فرهنگی ارائه می شود.

علیدوست با اشاره به بیمه دانش آموزان شرکت کننده در المپیادهای ورزشی فرهنگی، خاطرنشان کرد: دانشجویان بین المللی نیز بر اساس شماره گذرنامه بیمه خواهند شد.

دکتر. تقی زاده با قدردانی از همکاری و توجه مسئولان سازمان امور دانشجویان در اجرای مسابقات گفت: در افتتاحیه ها.

در این جلسه روسای انجمن های ورزشی نظرات و پیشنهادات خود را برای برگزاری مسابقات بیان کردند.

المپیاد بین المللی فرهنگی ورزشی دانشجویان به میزبانی دانشگاه مازندران در ۲۸ شهریور ۱۴۰۱، المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویی شاهد و ایثارگر که توسط دانشگاه های صنعتی اصفهان و اصفهان در ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ برگزار شد، المپیاد ورزشی دانشجویان دختر و پسر به میزبانی دانشگاه در ۱۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ شهرکرد و المپیاد فرهنگی ورزشی دانش آموزان دختر و پسر در ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱ به همت دانشگاه تبریز برگزار می شود.