وداع شاعران شیرازی با فرمانده شکنجه شده عبدالله اسکندری – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، هاشم کارونی گفت: ما داریم می رویم در شب تاسوعا و عاشورای حسینی و رجعت پیکر پاک سردار شهید حاج برده خداوند اسکندری برای وداع با آن شهید بزرگوار محفل شعری برگزار کند.

وی افزود: هرچند معتقدیم عروج سردار شهید اسکندری برای هر هنرمندی رایگان است آه تو واکنش نشان دهند وا خواهد داشت، اما از شاعران محترم عاشورایی و شاعران مقاومت دعوت می کنیم به این فراخوان بپیوندند.

کارشناس مسئول آفرینش های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس ادامه داد: شاعران ارجمند می توانند اشعار خود را در وداع با آن شهید بزرگوار تا پایان روز جمعه ۲۳ مردادماه فقط از طریق شماره تماس ارسال کنند. واتساپ ۰۹۱۷۴۰۵۸۸۷۳ و محدودیتی در تعداد، قالب، اندازه و شکل آثار وجود ندارد.

وی بیان کرد: از آنجایی که مراسم تدفین پیکر مطهر شهید همزمان با عاشورای حسینی برگزار می شود، امید است به یاری حضرت حق در آستانه تشییع این سردار بی سر، این شاعر را گرد هم آوریم. بر پیکر مطهر شهید

کارونی خاطرنشان کرد: این برنامه در واقع ماهیتی خودجوش و برگرفته از عشق و ایثار شاعران عاشورایی معتقد به مفهوم مقاومت، اما گروه های فعال در عرصه ایثار و پایداری از جمله سازمان بسیج هنرمندان فارس و … است. هیئت کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان این رویداد را برگزار می کند.

یک کارشناس آفرینش‌های ادبی هنر فارس گفت: اگرچه به قول معصوم «هیچ روزی مانند عاشورا نیست» اما باید باور کنیم که حقیقت عاشورا و کربلا در همه زمان‌ها و مکان‌ها ماندگار خواهد بود زیرا این مقدس و پاکی است. خون حضرت اباعبدالله الحسین.آ) در رگ های تاریخ می جوشد تا حقیقت زنده بماند.