You are currently viewing وحشت چیست؟ درمان لرزش عصبی

وحشت چیست؟ درمان لرزش عصبی


گاهی اوقات تکرار علائم و نشانه های بسیاری از بیماری ها تشخیص را برای شما مشکل می کند. بنابراین ، بهتر است به پزشک یا متخصص مراجعه کنید. موارد وحشت زدگی؛ حمله قلبی و سپس حملات اضطراب بیماری هایی نیز وجود دارند که در صورت مواجهه با آن یا از روی تجربه خود می توانید مشکوک باشید. هدف این مقاله این است که با آزمایش این بیماری ها به ما در تشخیص آنها کمک کند ، اما تنها راه تشخیص صد در صد این است که حتماً به متخصص و پزشکان مراجعه کنید. در صورت ابتلا به این بیماری ها می توانید مراجعه کنید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان دقیق

حملات پانیک یا حملات عصبی

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی بسیار شبیه به هم هستند و تشخیص تفاوت آنها دشوار است. حمله قلبی می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند بیماری قلبی دارد ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

علائم وحشت یا آسیب عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • آنژین صدری شدید

 • گلو درد دارم

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک نشانه تنهایی یا وحشت است. در ایالات متحده ، حدود 2-3 درصد از مردم هر سال دچار اختلال هراس می شوند و اکثر حملات غیر وحشتناک باعث حملات وحشت می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و حملات پانیک ، مقاله مهم ما را در اینجا ببینید.

 • تنگی قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • وای خدای من
 • تعریق

علائم هر دو بیماری شامل حملات پانیک و حملات قلبی است. و دانستن نحوه تشخیص آن می تواند زندگی را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک شدید است. ترس ناگهانی شما را فرا می گیرد. ممکن است جایی نباشد ؛ این ممکن است به دلیل چیزی باشد که شما را نگران می کند. ضربان قلب شما می تواند بسیار سریع باشد و باعث سرگیجه و اسهال شود. احساس می کنید هورمون های استرس آدرنالین و کورتیزول در سراسر بدن پخش می شوند. تنگی قفسه سینه؛ در هنگام مبارزه با تنگی نفس و از دست دادن کنترل ممکن است سوزش سر دل را تجربه کنید.

علائم جسمی حمله قلبی

علائم حمله قلبی در مردان و زنان می تواند متفاوت باشد. هر دو جنس نفی قوی درد قفسه سینه هستند. یا گردن ؛ فک برو ممکن است همچنان درد شانه ها و بازوی چپ را تجربه کنید. ممکن است دچار تعریق و سرگیجه شوید ، به خصوص اگر زن هستید. زنان اغلب تهوع و / یا استفراغ را تجربه می کنند. ممکن است استفراغ و تنگی نفس ایجاد شود.


این مقاله برای شما مفید خواهد بود. هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (بدتر)

حملات قلبی عموماً از قوس بسیار متفاوتی پیروی می کنند. “این علائم می تواند از 15 تا 45 دقیقه طول بکشد. با گذشت زمان ، آنها بیشتر از علائم پیچیده حمله وحشت آشکار می شوند.” حالت تهوع و سرگیجه را تشدید می کند. بدون درمان ، می تواند باعث بیهوشی شود.

تروریسم بین مردان و زنان متفاوت است

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب یک ضربان قلب سریع به نام ضربان قلب را تجربه می کنند و احساس می کنند که هیچ کنترلی بر احساسات و افکار خود ندارند. اضطراب در زنان اغلب ناشی از تزریق است. شما بسیار سریع و ضعیف نفس می کشید. علاوه بر گرسنگی ، تحقیقات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان می ترسند. پاسخ ترسناک آنها ممکن است سریعتر باشد.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص آسیب عصبی انجام دهید

آزمایش است توجه داشته باشید که این حمله قلبی یا حمله وحشت است

هنگامی که حمله قلبی رخ می دهد ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و پروتئین های تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. پزشکان در اورژانس می توانند آزمایش خون را برای بالا بردن سطح تروپونین انجام دهند ، و در صورت یافتن آنها ، می تواند به تایید اینکه درد قفسه سینه شما به دلیل حمله قلبی است ، کمک کند. آنها یکی هستند اشعه ایکس (با EKG) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال آسیب به عضله قلب و تغییرات غیرطبیعی در ریتم قلب هستند.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

تشخیص تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی دشوار است. به طور خاص ، او هرگز هیچ علامتی نداشته است. فرد می تواند با اندازه گیری عوامل متعددی از جمله عوامل ، بین دو موقعیت تفاوت قائل شود.

علائم درد

آنژین صدری هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، اما علائم درد اغلب متفاوت است. در حمله پانیک ، آنژین صدری معمولاً یک درد چاقو یا چاقو در وسط قفسه سینه است. آنژین صدری شبیه به احساس فشار یا فشار است. حمله قلبی ناشی از حمله قلبی از مرکز قفسه سینه شروع می شود ، اما می تواند دست ها و پاها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. می تواند تا فک و تیغه شانه امتداد یابد.

شروع

علائم می تواند به تعیین اینکه آیا فرد دچار حمله پانیک یا حمله قلبی شده است ، کمک کند. هر دو حالت ممکن است ناگهان و ناآگاهانه رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی هستند ، مانند بالا رفتن از پله.

بازه زمانی

مدت زمان علائم می تواند به تشخیص حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. اکثر حملات پانیک در چند دقیقه به پایان می رسند ، اما می توانند مدت طولانی ادامه داشته باشند.

هنگامی که حمله قلبی رخ می دهد ، علائم با گذشت زمان بدتر و بدتر می شوند. به عنوان مثال ، آنژین صدری در ابتدا خفیف است ، اما پس از چند دقیقه بدتر می شود.

ارتباط بین حمله پانیک و حمله قلبی و ارتباط آن

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. یک یا چند رگ خونی قلب که با جریان خون حیاتی تداخل دارند می توانند باعث حمله قلبی شوند. حملات پانیک باعث حمله قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می تواند باعث بیماری عروق کرونر قلب شود. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. بر اساس برخی مطالعات ، افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی به دلیل ضربان قلب پایین (HRV) بیشتر به بیماری قلبی مبتلا می شوند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب بسته به فعالیتها و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا به این معنی است که ضربان قلب فرد در طول روز بسته به کاری که انجام می دهد به طور قابل توجهی تغییر می کند. روش HRV بدین معنی است که قلب شخص نمی تواند به طور م geثر دنده ها را تغییر دهد. برخی از مطالعات نشان می دهد که کاهش HRV خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد. محققان دریافتند کسانی که مبتلا به انواع اختلالات اضطرابی ، از جمله اختلال هراس بودند ، HRV پایین تری نسبت به افرادی که چنین نداشتند ، داشتند.

حمله پانیک به معنی حمله قلبی نیست. اگرچه افراد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کنند ، تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا حملات پانیک خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید با وحشت مبارزه کنید

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنم؟

از آنجا که علائم حمله پانیک و حمله قلبی مشابه هستند ، همیشه در صورت شک و تردید بهتر است به دنبال مراقبت فوری پزشکی باشید. در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر بلافاصله از پزشک کمک بگیرید:

 • درد ناگهانی شدید قفسه سینه
 • 2 یا 3 دقیقه روی سینه فشار دهید
 • درد قفسه سینه از پایین بازو یا فک منتشر می شود.

روشهای درمانی

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شده باشد ، ممکن است نظرات متفاوت باشد. حملات پانیک بسیار ناخوشایند هستند ، اما تهدید کننده زندگی نیستند. مردم هنوز باید به دنبال درمان مناسب برای حملات پانیک باشند که می تواند بر کیفیت زندگی آنها تأثیر بگذارد. پزشک شما می تواند در تغییر شیوه زندگی به شما کمک کند. اضطراب و اضطراب را می توان به روش های مختلفی از جمله دارو و مشاوره درمان کرد. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. به دنبال حمله قلبیهمچنین باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری های قلبی انجام داد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید.

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید