وال استریت ژورنال: دولت بایدن می گوید تحریم های جدید برخلاف تجدید حیات است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، خبرنگار وال استریت ژورنال که لغو تحریم ها در وین را پوشش می دهد به نقل از منابعی مدعی شد که دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با تحریم های اعمال شده روز پنجشنبه علیه ایران برای احیای برجام مخالفت کرده است. شورا. †

لارنس نورمن، خبرنگار این روزنامه آمریکایی در توییتر خود نوشت: از برخی منابع شنیده ام که دولت بایدن معتقد است تحریم های اعمال شده امروز ناقض برجام احیا شده سازمان ملل است و در صورت دستیابی به توافق لغو خواهد شد: «من همچنین درک می کنم. از اروپایی‌ها خواسته شده است که این پیام را به ایرانی‌ها برسانند».

وی گفت: حدود ۱۵۰ تحریم قبلی که توسط دولت بایدن اعمال شده بود، همگی مطابق با توافق تلقی شده و گفته می شد در صورت احیای تحریم ها لغو نخواهد شد.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که شبکه ای را فهرست کرده است که به ایران در دور زدن تحریم ها و فروش محصولات پتروشیمی خود کمک می کند.

وزارت خزانه‌داری در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز فهرست تحریم‌های دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا شامل شبکه‌ای از تولیدکنندگان پتروشیمی ایرانی و همچنین شرکت‌های ساختگی در چین و امارات متحده عربی است که تریلیانس پتروشیمی و ایران را می‌فروشند. قرارداد شرکت بازرگانی پتروشیمی “این دو شرکت نقش اساسی در فروش محصولات پتروشیمی ایران به خارج از کشور دارند.”

در این بیانیه آمده است: «این شبکه با حمایت از فروش محصولات پتروشیمی ایران به مشتریان در جمهوری خلق چین و سایر بخش‌های شرق آسیا به انجام معاملات بین‌المللی و دور زدن تحریم‌ها کمک می‌کند».

یک مقام وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شده است که واشنگتن با وجود تحریم ها می خواهد به شورای امنیت سازمان ملل بازگردد. برایان نلسون، دستیار وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و ​​اطلاعات مالی گفت: «ایالات متحده یک مسیر دیپلماتیک معنادار را برای بازگشت متقابل به پیروی از برنامه جامع اقدام مشترک دنبال می کند.

وی گفت: بدون توافق، ما به استفاده از قدرت تحریمی خود برای محدود کردن صادرات نفت، فرآورده های نفتی و پتروشیمی از ایران ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید