هوای اوایل پاییز در مسیر اردبیل


بر اساس اطلاعات، اهالی اردبیل و ارتفاعات این استان، شمال غرب، گیلان و البرز حدود دو هفته مانده به مهر امسال باید با هوای پاییزی دست و پنجه نرم کنند.

هواشناسی استان اردبیل

نقشه‌های سطح میانی اتمسفر، شناور عمیقی را نشان می‌دهد که در الگوی مسدودکننده اروپای شرقی و غرب دریای سیاه گیر کرده است که با حرکت بسیار آهسته به مرز شمال غربی ایران نزدیک می‌شود.

تردد از این شناور از اواخر وقت دوشنبه مناطق شمالی و شرقی اردبیل و غرب دریای خزر را تحت تاثیر قرار می دهد.

ساکنان این مناطق بادهای خنک و به تدریج خنک کننده را به عنوان اثرات اولیه این سیستم احساس خواهند کرد.

به تدریج از روز سه شنبه با تشدید بادهای شدید سرد، بارش های خفیف از نوار ساحلی غرب گیلان و ارتفاعات شرقی و شمالی استان اردبیل آغاز می شود.

در روز چهارشنبه تحت تاثیر زبان سامانه برودت و بارش در این مناطق افزایش یافته و به تدریج به سمت مرکز و جنوب شمال غرب گسترش می یابد.

از چهارشنبه هفته آینده تا شنبه هفته آینده حجم سرما در ساعات عصر، شب و صبح اردبیل و ارتفاعات این استان، آذربایجان و گیلان به اندازه ای است که ساکنان را مجبور به پوشیدن لباس های ضخیم و روشن کردن بخاری کند.
بالای ۲۸۰۰ متر احتمال بارش برف وجود دارد.

از امروز تا دوشنبه آسمان غرب گیلان و شمال غرب صاف، در روز گرم و در شب خنک و در روز خنک و در شب در منطقه اردبیل سرد پیش بینی می شود.

در این مدت وزش باد شدید در عصر با جهت غالب از شمال به شرق پیش بینی می شود که پدیده اصلی جوی در شمال غرب پیش بینی می شود.

توکل بر خدا؛ مسعود اثر ایردموسی

هوای اوایل پاییز در مسیر اردبیل