هم افزایی پیاده روی اربعین در حل همه مشکلات کشور کمک کننده است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید محمدکاظم مدرسه ای در خطبه های نماز جمعه این هفته ایام اربعین، سید و سالار شهیدان را به خاطر فعالیت چشمگیر دست اندرکاران وقایع اربعین از جمله تسلیت گفت. ستاد اربعین. ، وزارت راه و شهرسازی، فعالان حمل و نقل و مخابرات. ، استانداران، نیروهای مسلح از جمله سپاه، نظامی و انتظامی و وزارت بهداشت و درمان.

وی همچنین از موکب داران و مردم عزیز و دولت خوب عراق و خیرینی که در این زمینه تلاش کرده اند به ویژه یزدی ها که با فعالیت و نظم و انضباط و ضرورت گسترده خود در خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی هستند تشکر و قدردانی کرد. وی به نمایندگی از ایران حسینی از خدمات و فعالیت های فرهنگی در مسیر پیاده روی اربعین قدردانی کرد.

مدرسی با بیان اینکه پیاده روی اربعین حسینی حامل پیام های ارزشمند، انسان ساز و ماندگار است، بیان کرد: رشد روزافزون و صعودی جمعیت پرشور اربعین این موضوع را برای همگان روشن می کند که نه تنها دین در جامعه افول نکرده، بلکه نقش بسیار پر رنگی است. و ارزش های او همیشه جوانان را به سمت خود می کشاند و پیاده روی زیبای اربعین حسینی نمونه بارز و ارزشمندی است.

امام جمعه مرکز یزد افزود: اگر این گونه معضلات در جامعه به خوبی مدیریت شود و غذای خوبی برای آن فراهم شود، مردم حاضرند حتی با هزینه شخصی مشتاقانه و آگاهانه به سراغ ارزش ها بروند و سختی ها را تحمل کنند. همچنین دفاع کنید، در غیر این صورت فعالیت ها موثر نخواهد بود.

وی ادامه داد: در اربعین همه دستگاه‌ها اعم از دولتی، خصوصی، دولتی و رسانه‌ها در یک راستا حرکت می‌کنند و بر اساس یک اصل و هدف، هنر به سمت شعار، دولت در مسیر صدا و سیما حرکت می‌کند. مردم می روند و این هم افزایی در حوزه های دیگر نیز به عنوان الگوی مهمی دیده می شود و می تواند گره ها را باز کند و جریان ایجاد کند.

مدرسی تاکید کرد: این روند و این نوع هم افزایی در احیای حقوق بشر، وظیفه شناسی، انصاف، کمک به مستضعفان، نماز و حجاب و سایر مسائل اجتماعی بسیار موثر است.

مروری بر جنایات بریتانیا در ۱۵۰ سال گذشته

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به درگذشت ملکه انگلیس گفت: باید در جنایات ۱۵۰ سال گذشته انگلیس بازنگری شود اما در دو قرن اخیر انگلیس رهبر استعمار بوده است. در دو قرن اخیر در قاره اروپا و فرقه هایی مانند بهائیت و آموزش جاسوسی در ایران از انگلستان شروع شد.

مدرسی بیان کرد: فاجعه قحطی ساختگی در سال های ۱۲۹۶ تا ۱۲۹۸ که به گفته آنها باعث کشته شدن ۱۰ میلیون ایرانی شد، مصادف با جنگ جهانی اول و عملاً هولوکاست بود، علیه ایرانیان انجام شد و آن را نیز انگلیسی ها به وجود آوردند.

وی افزود: دستکاری در صنعت نفت و گرفتن امتیاز نفت در سال ۱۹۰۱، برنامه ریزی برای شکست ملی شدن صنعت نفت و کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۹۱، طراحی و کمک به صدام در جنگ تحمیلی، قیام و رهبری، از دیگری فاجعه بین المللی انگلیسی ها در تاریخ انقلاب اسلامی ایران.

عوامل پیروزی جنگ تحمیلی در حل مشکلات امروز کشور موثر است

امام جمعه منطقه مرکزی یزد در بخشی دیگر از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و تجلیل از جانبازان، ایثارگران و خانواده های معظم شهدا به برخی از این موارد اشاره کرد. عوامل پیروزی جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس بی اعتمادی به بیگانگان و خوداتکایی را اراده الهی، رشادت ملی و نترسیدن از انبوه دشمنان، نقش موثر خانواده، شهدا، ایثارگران برشمرد. و آزادگان، اتحاد و هم افزایی و پیروی از فرمان رهبری.

وی ادامه داد: این مسائل و ارزش‌های مهم می‌تواند الگویی برای مردم و اداره کشور در همه عرصه‌ها باشد تا به همین سبک و سیاق و در سایه ارزش‌های واقعی و قدرت‌های ماندگار بر سایر مشکلات فائق آییم.

مدرسی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید تصریح کرد: علاوه بر تسهیل در سرویس مدارس و ایاب و ذهاب دانش آموزان به ویژه استفاده از توانمندی های دانش بنیان و مهارت های بومی برای تسهیل این معضل، بر بازار کالا نظارت می کند. لوازم التحریر و لوازم مصرفی در این زمینه به ویژه کنترل قیمت ها امری ضروری است که در ابتدای سال تحصیلی و بر اساس این بعد مهم بررسی شود و دانش آموزان و خانواده ها ورود آسان به سال تحصیلی جدید را تجربه کنند.