You are currently viewing همه چیز مربوط به نوشیدنی های انرژی زای علوم ورزشی

همه چیز مربوط به نوشیدنی های انرژی زای علوم ورزشی


آنچه در این مقاله می خوانید

نوشیدنی های انرژی زا جذابیت تماشاگران را در بین ورزشکاران امروزی افزایش داده و عملکرد ورزشی را بهبود می بخشد. به عبارت ساده ، نوشابه های انرژی زا نوشیدنی های انرژی زا هستند که بدن مصرف کننده را افزایش می دهند.

در مقاله قبلی در مورد نوشیدنی های ورزشی مناسب توضیح دادیم. تمرکز بر علوم ورزشی است که اطلاعاتی در مورد نوشیدنی های انرژی زا ارائه می دهد.نمی تواند

تاریخچه نوشیدنی های انرژی زا

نوشیدنی های انرژی زا برای اولین بار در اسکاتلند معرفی شد ایرن برو ساخته شده در سال 1901نمی تواند در ژاپن ، این نوشابه ها در دهه 1960 مصرف می شدند و در بطری های دارو فروخته می شدند. کارگران ژاپنی از آن برای خواب شبانه استفاده می کنند.

در انگلستان انرژی لوکوزاد در سال 1929 به عنوان احیا کننده بیمارستان مورد استفاده قرار گرفت ، اما در اوایل دهه 1980 به شکل مایعی به نام بازیابی انرژی تبدیل شد.نمی تواند

هنگامی که اولین نوشابه در اروپا در سال 1994 عرضه شد ، شرکت های بزرگ در سراسر جهان طیف وسیعی از محصولات را تولید و به بازار عرضه کردند. این محصولات مخاطب را مجذوب خود کرد. پس از پنج سال (خرده فروشی) ، این نوشیدنی سالانه 5 درصد رشد کرد و در سال 2005 3 میلیارد دلار نوشابه در سراسر کشور فروخت.

تاثیر نوشیدنی های انرژی زا

به عنوان مثال ، اثرات نوشابه ها (مجموعه قرمز) توسط سازندگان آن به شرح زیر ارائه شده است:

  • تحریک متابولیسم
  • بهبود روحیه (تقویت)
  • افزایش غلظت و سرعت واکنش
  • بهبود کارایی

نوشیدنی های انرژی زا چه عوارضی دارد؟

نوشیدنی های انرژی زا

در افراد مبتلا به صرع یا بیماری های مغزی و قلبی ، سکته های قلبی و مغزی از عوارض نوشیدنی های انرژی زا هستند. فرانسه چهار قوطی پس از مرگ راس کونی ، قهرمان والیبال 18 ساله استفاده شد گاو نر ممنوع کمیته علمی فرانسه می گوید: گاو نر محتوای کافئین اضافی دانمارک نیز این دسته را ممنوع کرده است. انگلستان آزمایشاتی را انجام داده و هشدارهای شدیدی به زنان باردار در مورد استفاده از این نوع نوشیدنی داده است.نمی تواند عوارض جانبی را می توان به طور کلی طبقه بندی کرد. نوشیدن زیاد الکل می تواند منجر به حالت تهوع و استفراغ شود. اسهال زخم معده یا معده: تجمع گاز در شکم ؛ باعث بی خوابی و چاقی می شود.

نارسایی قلبی کافئین موجود در نوشابه های انرژی زا می تواند باعث حمله قلبی در افراد مبتلا به بیماری قلبی شود. بنابراین مطمئن شوید که قلب شما سالم است زیرا این نوشابه ها می توانند باعث حمله قلبی شوند.

اضطراب اضطراب یکی دیگر از عوارض جانبی نوشیدنی های ورزشی است. کافئین موجود در این نوشابه ها حتی می تواند اضطراب و حملات وحشت را برای برخی افزایش دهد.

بیخوابی برخی افراد برای بیدار شدن به سراغ این نوشیدنی ها می روند اما مصرف زیاد آن می تواند منجر به بی خوابی و بی خوابی شود. آثار بی خوابی ساده است.

اعتیاد کافئین می تواند عملکرد و هوشیاری را بهبود بخشد ، اما سوء مصرف آن می تواند منجر به اعتیاد به کافئین شود و در صورت عدم استفاده از چنین مشکلی ، ممکن است دچار اختلال عملکرد شود.

علاوه بر این این محصولات می توانند باعث افزایش قند خون ، دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی شوند. فشار عصبانیت فشار خون بالا و میگرن از دیگر عوارض جانبی هستند که در صورت مصرف بیش از حد یا حساسیت به نوشیدنی های انرژی زا رخ می دهد.


انواع نوشیدنی های ورزشی و ترکیبات آنها در یک چهارم لیتر وجود دارد

گاتورید

50 کالری از G قند (ساکارز و فروکتوز) حاوی 110 میلی گرم سدیم است. سایر مواد بدون کافئین: پتاسیم 30 (میلی گرم)نمی تواند

آب تناسب اندام را پیش ببرید

10 کالری 2 گرم شکراز منیزیم سدیم ویتامین های کافئین دار: ویتامین C (10)) ؛ ویتامین E (10) ویتامین ها B3 و سپس B6 ویتامین (25٪) B12 (4 درصد) پانتوتنیک اسید 25 درصد

مواد تشکیل دهنده انواع نوشیدنی های انرژی زا در یک چهارم لیتر

ردبول

110 کالری 27 گرم شکر (از ساکارز و گلوکز) ؛ 200 میلی گرم سدیم حاوی کافئین است. B3 ویتامین (100٪)B6 ویتامین (250)B12 (80 درصد). پانتوتنیک اسید 50٪ این نوشیدنی انرژی زا همچنین حاوی نسخه بدون قند آن است که حاوی 10 درصد کالری است.

ستاره ی راک

حاوی 140 کالری است. 31 گرم شکر (از ساکارز و گلوکز) ؛ حاوی 125 میلی گرم سدیم و 80 میلی گرم کافئین است. سایر ترکیبات: تائورین (1000 میلی گرم) ؛ عصاره برگ جینکو (150 میلی گرم) ؛ عصاره گوارانا (25 میلی گرم) ؛ اینوسیتول (25 میلی گرم) ؛ ကို ရင် လေးکارنیتین (25 میلی گرم) ، عصاره جینسینگ (25 میلی گرم) ، عصاره شیر (20 میلی گرم) این نوشیدنی همچنین یک نسخه بدون قند است. حاوی 10 کالری و 0 گرم قند است.

Sobe ، طعم مرکبات انرژی زا

120 کالری 31 گرم شکر (عمدتا شربت ذرت سرشار از فروکتوز و آب پرتقال است) ؛ از حاوی میلی گرم سدیم و کافئین استنمی تواند سایر ترکیبات: گوارانا 50 (میلی گرم) ، جینسینگ 50 (میلی گرم) ، تائورین 16.5 (میلی گرم) ویتامین ها: حاوی 10 درصد ویتامین جنمی تواند

آمپر قدرت Overdrive

110 کالری از شکر داغ (غنی از فروکتوز و آب پرتقال از نشاسته ذرت) ؛از حاوی میلی گرم سدیم و کافئین است. سایر ترکیبات: عصاره گوارانا 150 (میلی گرم) ، عصاره جینسنگ 10 (میلی گرم) ، تائورین 10 (میلی گرم). ویتامین ها ویتامین هاB2 ویتامین (20)) B3 ویتامین (10))B6 ویتامین (10)B12 (10)) و اسید پانتوتنیک (10)

نوشیدنی انرژی زا کامل گاز (محصولات کوکاکولا)

از کالری انرژی از فروکتوز بالا با شهد ذرت ؛ از حاوی میلی گرم سدیم و کافئین استنمی تواندسایر ترکیبات: عصاره گوارانا 0.70 (میلی گرم) ، عصاره جینسنگ 90 (میلی گرم). ویتامین ها ویتامین ها B3 ویتامین (20)) B6 حاوی 20 and و 10 Vitamin ویتامین استB12 درصد

قرص های بدون قند

5 کالری بدون شکر. از حاوی میلی گرم سدیم و کافئین است. سایر ترکیبات: عصاره جینسینگ ، عصاره گوارانانمی تواندویتامین ها: 25 درصد ویتامین ها B3 ویتامین AB6 حاوی 20 and و 15 Vitamin ویتامین است B12 درصد

کافئین برای سیستم ایمنی مفید است. عملکرد ورزشکاران را افزایش می دهد ، که باعث افزایش استقامت و زمان پاسخ می شود.

محتوای نوشابه های انرژی زا چیست؟

تائورین(لاستیک ماشین)

تائورین یک اسید آمینه ضروری است. این بدان معناست که بدن می تواند این کار را انجام دهد. تائورین در ساختن بافت ماهیچه ای نقش دارد. ما باید چربی ها را تجزیه کنیم ؛ این جزء اصلی صفرا است که برای حفظ چربی خون و جذب ویتامین های محلول در چربی مورد نیاز است. تائورین همچنین یک آنتی اکسیدان است. دارای قابلیت دفع سموم از بدن است. مصرف تائورین در نوشیدنی های انرژی زا سیستم عصبی را تحریک می کند. قدرت را افزایش می دهد خستگی را برطرف می کند جوانسازی ؛ استقامت را افزایش داده و استرس را از بین می برد.نمی تواند

عصاره جینکو بیلوبا (GINKO BILOBA)

این گیاه بومی چین است که باعث تقویت یادگیری و حافظه می شود. تمرکز (کاهش زوال عقل) ؛ بهبود گردش خون. دارای خواص ضد افسردگی و آنتی اکسیدان است.نمی تواند

عصاره جینسینگجینسینگ)

جینسینگ یک گیاه شرق آسیا است که در صورت مصرف ، مقاومت بدن در برابر استرس را افزایش می دهد ، حافظه را بهبود می بخشد و سیستم ایمنی و سیستم عصبی را تقویت می کند.

عصاره گوارانا (گوارا)

گوارانا گیاهی در آمریکای جنوبی است که با محبت به آن کافئین می گویند. این گیاه حاوی کافئین (تئوفیلین) است ،تئوفیلین) و تئوبرومین (تئوبرومین) است. انرژی استخراج شده از این گیاه باعث تحریک سیستم عصبی مرکزی می شود. افزایش وزوز گوش ؛ شامل افزایش انرژی و ادرارآور است. طبیعت این گیاه شبیه کافئین است.

نکات پایانی در مورد مصرف نوشابه های انرژی زا

1 مصرف آنها را محدود کنیدنمی تواند
مراقب دهیدراته شدن بدن با نوشیدن این نوشابه های کافئین دار باشید.نمی تواند
3. مادران و کودکان باردار و شیرده برای مصرف آنها توصیه نمی شودنمی تواند

ویرایش و ویرایش توسط elmevarzesh.com

منابع: webmd و ویکی پدیا


دیدگاهتان را بنویسید