You are currently viewing هفت امگا 3 ضروری برای فعالیت بدنی

هفت امگا 3 ضروری برای فعالیت بدنی


امگا 3 برای تناسب اندام

مصرف امگا 3 در ورزش برای عضله سازی و بازیابی ورزش بسیار مهم است. زیرا حاوی اسیدهای چرب امگا 3 نیز می باشد اسیدهای ضروری برای بدن نقش مهمی در عملکردهای بدن ایفا می کند.

چربی حاصل از ماهی های چرب ماهی قزل آلا یا جعبه ماهی آنها یکی از منابع طبیعی اسیدهای چرب امگا 3 برای ورزشکاران و سایرین هستند. اما ورزشکاران ، بهتر است نگاهی دقیق تر به این فواید بخصوص برای بدنسازان بیندازید.

فواید امگا 3 در ورزش

امگا 3 یکی است روغن و اسید کافی نیست اگرچه فعالیت بدنی اغلب نیاز به تنظیم دارد ، اما مهم است که به طور طبیعی در بدن ساخته نشود بلکه باید از منابع طبیعی یا مکمل ها دریافت شود.

چربی ها در بافت ها و سلول های بدن یافت می شوند. مقدار مناسب را بدست آورید امگا 3 در ورزش بازیابی عضلات ، گامی بسیار مهم برای این تمرین ، کاملاً ضروری است. در واقع امگا 3 باید در رژیم غذایی روزانه شما گنجانده شود.

تاثیر امگا 3 بر ورزش

دریافت اسیدهای چرب امگا 3 برای فعالیت بدنی ، از جمله توانبخشی ، مزایای زیادی دارد. کاهش آسیب عضلانیکاهش درد عملکرد ریه و قلب را بهبود می بخشد می تواند توصیف کند با این حال ، مزایای این اسید چرب اشباع نشده برای ورزش در زیر با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار می گیرد.

1 اثربخشی ورزش را افزایش دهید

جالب است بدانید که بدن هنگام ورزش تحت فشار زیادی است. آره، این فشار تأثیر مثبتی دارد و پروتئین موجود در ماهیچه ها را متعادل می کند.

پس از ورزش و فعالیت بدنی ، بدن بهبود می یابد. این وضعیت به متعادل سازی فشار هنگام ورزش کمک می کند. بدن در شرایطی که به طور کامل بهبود نمی یابد بیشتر مستعد استرس است. در واقع می توان گفت که می تواند فشار ایجاد شده را کاهش دهد تناسب اندام و استقامت را افزایش دهید بگذار باشد. (منبع)

همانطور که گفته شد ، امگا 3 پس از مصرف روزانه منظم مقدار متوسط ​​، مهمترین تأثیر را بر بهبود و بهبود ورزشکاران دارد.

2. سوخت و بافت ماهیچه ای بسازید

افزایش رشد ماهیچه ها و تولید پروتئین تشخیصی یا نسبی سوخت عضله برای عضله MPB تأثیر بسیار زیادی بر عضلات بدنسازان دارد. این بدان معنی است که بدن در وضعیت آنابولیک و در وضعیت خوبی قرار دارد. با این حال ، هنگامی که چربی ماهیچه ای از رشد ماهیچه ای فراتر رود ، حالت کاتابولیک ایجاد می شود که باعث اسپاسم ماهیچه ای و کاهش توده عضلانی می شود.

امگا 3 برای عضله سازی

مصرف منابع پروتئینی مانند امگا 3 و اسیدهای چرب ضروری در فعالیت بدنی می تواند به جلوگیری از شرایط کاتابولیک کمک کند. تحقیقات نشان داده است که مکمل پروتئین امگا 3 می تواند از ضعف ماهیچه ها جلوگیری کند.

3 بعد از ورزش ریکاوری کنید

یکی از مهمترین جنبه های تمرین قدرتی برای فعالیت بدنی ، توانبخشی و رفع خستگی بعد از ورزش است. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در مقابله با خستگی بعد از ورزش کمک می کند:

  • به طور موثر آسیب و ضعف عضلات را کاهش می دهد
  • تقویت کننده قدرت و عملکرد ماهیچه ها
  • برای تقویت ظرفیت مثر است قلب و ریه ها
  • ورزش می تواند به شما در ساختن بدن سالم کمک کند. اما امگا 3 چنین می کند

4 جلوگیری از آسیب های عضلانی

تحقیقات نشان داده است که مصرف امگا 3 در ورزش باعث بهبود آنابولیسم ماهیچه ها می شود. به این ترتیب ، با جذب پروتئین و امگا 3 ، تحریک حسی و افزایش سطح انسولین در خون می تواند منجر به تشکیل بافت ماهیچه ای شود. به این ترتیب ، عملکرد ماهیچه های عصبی ، ترمیم و رشد بافت باعث تسریع و جلوگیری از آسیب سلولی می شود.

5 مغز سلامت قلبی عروقی

ممکن است سلامت قلب را کاهش دهد بیماری قلبیاین بسیار وابسته به مصرف چربی های مفید است. اکسیژن رسانی مناسب شریان های سالم در حین ورزش یکی از فواید مهم امگا 3 در فعالیت بدنی است. این باعث می شود عملکرد بهتری از تمرین ایجاد شود.

علاوه بر این ، 60 درصد مغز از اسیدهای چرب تشکیل شده است. بنابراین مصرف امگا 3 در بدنسازی یا هر ورزش دیگری از آنجا که یک اسید چرب ضروری برای بدن است ، به مغز کمک می کند تا سریعتر یاد بگیرد. حرکت مناسب ؛ اقدامات و بازخورد را ارائه می دهد.

6 اثرات امگا 3 بر بدنسازان می تواند منجر به کاهش وزن شود

یکی از رایج ترین سوالات در مورد امگا 3 در ورزش ، یک یا چند سوال است. است افزایش وزن یا نه؟ تحقیقات نشان داده است که مکمل های امگا 3 نقش مهمی در کنترل و کاهش التهاب دارند. روغن های مضر را از بین ببرید وجود دارد.

با این حال ، می توان گفت که امگا 3 در کاهش وزن ورزشکاران در حد اعتدال مثر است. این بدان معنی است که می تواند از کاهش وزن ناشی از مصرف آن جلوگیری کند. تحقیقات نشان می دهد که مکمل های امگا 3 در بیشتر افراد باعث افزایش وزن نمی شود.

7 بیماری و شرایط جراحی

یکی از مهمترین عوامل برای بهبود م ofثر زخم ها ، توانایی آنها در بازسازی سریع ماهیچه ها است. مکمل های امگا 3 را در حین ورزش در حد اعتدال مصرف کنید. بافت ماهیچه ای برگشت از دست دادن ماهیچه از جراحی جلوگیری می کند. حتی برای افراد غیر ورزشکار نیز بسیار مثر است.

از رژیم غذایی متعادل امگا 3 استفاده کنید

میزان توصیه شده امگا 3 در انجمن قلب آمریکا 500 میلی گرم در روز است. این مقدار را می توان از مواد مغذی یا منابع دیگر بدست آورد. می توان آن را به ویژه از ماهی های روغنی تهیه کرد. توجه داشته باشید که 1 گرم چربی 9 کالری برای بدن می سوزاند. اگر روزانه 500 میلی گرم امگا 3 بیشتر مصرف کنید ، 4.5 کالری خواهید سوزاند. دو قاشق چای خوری شکر حاوی 23 کالری است.

منابع طبیعی امگا 3

منابع طبیعی امگا 3
  • ماهی چرب ؛ مخصوصا سلیمان. شاه ماهی با ماهی قزل آلا
  • کنجد و روغن
  • روغن کنجد
  • آجیل؛ مخصوصاً گیلاس ؛ s ws၊ پسته و روغن آن
  • تخم مرغ
  • روغن جگر ماهی یا جگر ماهی

نکات بیشتر

مصرف امگا 3 در فعالیت بدنی فواید زیادی دارد. با این حال ، بیش از حد نیاز بدن می تواند باعث التهاب صورت و دهان یا حتی حالت تهوع شود. متخصصان این حوزه توصیه می کنند که با توجه به نیاز بدن خود در حد اعتدال و اعتدال غذا بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید