هشدار وزارت اطلاعات در مورد اعتراضات اخیر – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، پیام وزیر اطلاعات درباره: اعتراضات آخرین کشور به شرح زیر است.

به گزارش ایلانا، یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پلیس ابزار امر به معروف و نهی از منکر نیست. پلیس وسیله ای برای تامین امنیت عمومی است و در برخی موارد با وسایلی که در اختیار دارد اوضاع را کنترل می کند، اما در حال حاضر هم عامل و هم درگیری هستند.

شهریار حیدری در پاسخ به این سوال که پس از اتفاقات اخیر افکار عمومی از نمایندگان مجلس خواستار رسیدگی به موضوع گشت اسکورت هستند که آیا مجلس می تواند به این موضوع رسیدگی کند، گفت: مجلس می تواند با تصویب قوانینی این مشکل را تعریف کند. چون در حال حاضر تمام سازوکار در اختیار دولت است که می تواند جلوی این موضوع را بگیرد یا اجرا کند، مجلس هم نگاه می کند که چه چیزی به نفع نظام و مردم است.

حیدری یادآور شد: نوعی قانون در دولت و مجلس گذشته ارائه شده و در دولت جدید اجرایی می شود که به نظر من نیاز به بازنگری جدی دارد. به هر حال اتفاقی که می افتد اتفاق خوب و مساعدی نیست و این به اعتماد ملی لطمه می زند و راه را برای بهانه و بهانه جویی برای جریان هایی که دشمن این نظام و آب و خاک هستند باز می کند. بنابراین به نفع کشور نیست و نیاز به بازنگری جدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: مجلس به فکر منافع ملت و کشور است و به هیچ عنوان نمی خواهد اعتماد مردم و دولت را خدشه دار کند.

جزئیات برخورد با بازداشت شدگان اعتراضات اخیر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آیا در صورت دستگیری افراد در اعتراضات اخیر، کمیته امنیت ملی در این زمینه دخالت می کند یا خیر، تصریح کرد: این موضوع در کمیسیون امنیت قابل پیگیری است، البته معمولاً در اختیار این نهاد است. امور کمیته داخلی آقای قالیباف رسیدگی به موضوع را به کمیته داخلی محول کرده اند، اما به طور کلی آثار امنیتی این موضوع و آثار آن در کمیته امنیتی قابل بحث است، البته کمیته امنیتی به این موضوع رسیدگی کرده است. موضوع چند روز گذشته

شهریار حیدری خاطرنشان کرد: مصلحت کشور چیست و آنچه برای کمیسیون امنیت ملی و نمایندگان آن مهم است قانونی است که از نظر موازین اسلامی قانون خوبی است اما اجرای آن به دستگاهی سپرده شده است. مانند پلیس که متخصص امر به معروف و نهی از منکر است. او این کار را نمی کند، زیرا منابع لازم برای انجام این کار را ندارد و این اشتباه بزرگی است که برای این کار انجام شده است.

وی ادامه داد: پلیس ابزار امر به معروف و نهی از منکر نیست، پلیس وسیله ای برای تامین امنیت عمومی است و در برخی موارد با ابزاری که در اختیار دارد اوضاع را کنترل می کند، اما آیا در حال حاضر هم این است. شهرت ساز و قربانی، دستوری به آنها به دلیل تنش ها، درگیری ها و درگیری های پیش آمده شناخته شده اند، پس بهتر است این قانون اصلاح شود زیرا اجرای این قانون به نفع کشور نیست و صرفا تنش بین مردم و پلیس و در نهایت باعث سوء استفاده دشمنان و مخالفان در پشت مرزها می شود.

تمدید قوانین باعث نابودی نظام نمی شود

به گزارش انتخاب، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در واکنش به اتفاقات اخیر در توئیتی نوشت: بزرگترین منکر بدبین کردن مردم به مبانی دین است. سیستم هیچ بن بست ندارد. بر خلاف تصور برخی دوستان و دشمنان، بازنگری در برخی قوانین و روش های اجتماعی ناکارآمد به دام دومینوی نظام نمی انجامد. تغییرات اجتماعی را درک کنید و برای آنها برنامه ریزی کنید.

هشدار وزارت اطلاعات در مورد اعتراضات اخیر

به گزارش برنا، وزیر اطلاعات در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس نوشت:

در میان مؤمنان مردانی هستند که به آنچه با خدا بسته اند وفادارند، پس برخی از آنان به عهد خود وفا کردند و از آنان منتظرانند… (احزاب/۲۳)

هفته دفاع مقدس یادآور حماسه جاودانه و ایثار دلاورانه ملت بزرگ، تلاشگر و شهیدپرور ایران اسلامی است که به رهنمودهای الهی امام راحل عظیم الشان (ره) بر ملت تام الاختیار تحمیل شد. برکت خون پاک شهدای والامقام و ایثار و جهاد مجاهدان در هشت سال توطئه جنگ. از شاهنشاهی نظام حاکم بر انقلاب شکوهمند اسلامی و نظام مظلوم و نوپای جمهوری اسلامی ایران، صفحه ای زرین و درخشان از تاریخ پرافتخار این مرز و بوم را رقم زده اند.

ایثارگران و حماسه سازانی که نسل به نسل در راه اعتلای حاکمیت اسلام، با ایمان راسخ به آیات الهی و معارف آسمانی قرآن، تسلیم و ارادت کامل در برابر خداوند جاودان و توانا و بزرگوارند. پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) و پیشوایان و اهل بیت عصمت و طهارت (علیه السلام) را سرلوحه همت خود قرار داد و در عهد و پیمانی ناگسستنی با عاشورای خونین سید. و سالار شهیدان حضرت ابوعبداالله الحسین (علیه السلام) و همچنین در عصر غیبت حضرت صاحب الامر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مطیع دستورات. ، نصیحت و راهنمایی حکیمانه. و انگشت اشاره مرجع عالیقدر امام راحل عظیم الشان (رحمت الله علیه) و رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) است. تنها راه موفقیت و غلبه بر دسیسه های رنگارنگ شیطان بزرگ و ظلم و ستم آنها و ضامن سعادت دنیاست و آخرت را می شناسند.

سربازان گمنام امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) در پایگاه عظیم مجاهدت و جهاد در وزارت اطلاعات و جامعه بزرگ اطلاعاتی کشور ضمن ادای احترام و تکریم. حماسه ها و خاطرات لحظات ناب جهاد و مبارزه با استکبار جهانی در ایام دفاع مقدس به همه اقشار ملت. ملت شریف و دولت‌مدار ایران به‌ویژه جانبازان جهاد و شهادت در دفاع مقدس و مقاومت اسلامی قاطعانه این اطمینان را می‌دهند که با هوشیاری و هوشیاری همه‌جانبه از دسیسه‌ها و بازی‌های احمقانه دشمنان پلید برحذر خواهند بود. توطئه های شوم خود را خنثی و مهار کنند. هشدار می دهند که خواب های آشفته و شوم آنها هیچ گاه بر خلاف ارزش های دینی و دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی تعبیر نمی شود و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بیانات خود به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس فرمودند. با پیشکسوتان این عرصه: به فضل الهی امروز کشور از نظر دفاعی به مرحله بازدارندگی رسیده است. لذا مثل همیشه دشمنان انتقام می گیرند و ما را آزار می دهند. سخت و قوی.