هشدار رعد و برق در اردبیل پرسشگران خبر


بر اساس پیش‌بینی‌ها، خطر رگبار باران تابستانی در برخی مناطق شمال غرب و در بخش مرکزی استان اردبیل برای روزهای یکشنبه و دوشنبه به‌ویژه در ساعات عصر و شب با شدت بیشتری پیش‌بینی می‌شود.

آب و هوا

مناطق پرخطر: اطراف شهرهای اردبیل، سرعین، نمین، مشکین شهر، گرمی و نیر از جمله آبی بیگلو، کوریم، نیارق، کلخوران، ایردموسی، سردابه، عنبران، سامیان، فندالو، حاجی امیر (حیران)، بودالالو، آقاباقر، ورنیاب. ، آلوارس ، مویل ، قینرجه ها ، هیر ، فولادلو ، ارشق ، رازی ، انگوت ، سلطان آباد ، گیلانه ، شابیل ، بنفشه درغ ، شام اسبی و …!

البرز مرکزی به ویژه در دامنه های شمالی همچنان با خطر رگبار تابستانی در این مدت مواجه است.

روز دوشنبه نیز این وضعیت با شدت و وسعت کمتری نسبت به روز یکشنبه تکرار می شود.

روز سه شنبه تنها در نقاط محدودی از شمال غرب به ویژه در دامنه های سبلان، باغرو و بزگوش در جزیره پیش بینی می شود.

آرامش نسبی از چهارشنبه تا جمعه بر جو غرب خزر و شمال غرب حاکم است و بارش خفیف محدود به البرز مرکزی است.

تا روز سه شنبه تغییر دمای قابل توجهی پیش بینی نمی شود اما از این روز دمای هوا در روز پنج درجه افزایش یافته و این وضعیت تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

با توجه به ابرهای طوفانی تابستانی و شبانه، شدت رگبارها و احتمال ریزش حجم عظیمی از آب در خشکی در مدت زمان کوتاهی منجر به وقوع سیل و خطرات دیگر از جمله طوفان های دوره ای، رعد و برق و بزرگ می شود. و تگرگ شدید، خود را برای این اختلالات جوی آماده کنید و احتیاط کنید.

از شامگاه ۱۴ آگوست، سامانه فعالی از شرق دریای سیاه و قفقاز وارد شمال غرب شده است که باران های تابستانی موثر و کاهش دما را به همراه خواهد داشت.

خدا می داند؛ مسعود اثر ایردموسی