هشدار انگلیس نسبت به استفاده از نفت روسیه – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که این وزارتخانه شرکت هایی را که از نفت روسیه استفاده می کنند مجازات خواهد کرد.

سخنگوی وزارت دفاع انگلیس در این باره گفت: در صورتی که مشخص شود فرآورده های نفتی عرضه شده به وزارت دفاع از تامین کنندگان روسی است، بلافاصله نسبت به تغییر شرکت های طرف قرارداد اقدام خواهیم کرد.

بریتانیا در ماه مارس، حدود سه ماه پیش، اعلام کرد که در واکنش به عملیات روسیه در اوکراین، واردات نفت روسیه را تا پایان سال ۲۰۲۲ متوقف خواهد کرد. واردات نفت انگلیس از روسیه قبل از شروع جنگ در اوکراین ۱۸ درصد نیاز انگلیس را تامین می کرد.

پیش از این اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا از حمایت خود از بسته تحریمی جدید علیه روسیه خبر داده بود و گفته بود که حدود ۹۰ درصد از واردات نفت روسیه به اتحادیه اروپا تا پایان سال جاری کاهش می یابد.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی، گفت که روسیه واردکنندگان دیگری خواهد یافت.

چند هفته پیش، نیویورک تایمز به نوشتن ادامه داد که افزایش شدید قیمت نفت مستقیما به آمریکا و اروپا ضربه خواهد زد. کشورهای اروپایی به جای استفاده از نفتی که در اختیار دارند، باید به دنبال تامین کننده جدید نفت در بازار جهانی باشند و از سوی دیگر دسترسی به سوخت هایی مانند گازوئیل که برای استفاده از نفت مورد نیاز است، مشکل خواهد بود. کامیون و ماشین آلات کشاورزی.

در ادامه این گزارش آمده است که با وجود تحریم نفتی روسیه، قطعا اروپا به گاز این کشور نیاز خواهد داشت و این موضوع ممکن است تا چندین سال دیگر ادامه داشته باشد.

اتحادیه اروپا اخیراً ششمین بسته تحریمی را علیه روسیه اجرا کرد که شامل ممنوعیت تدریجی واردات نفت از روسیه است. این تحریم ها البته شامل خط لوله نفت دروژبا که از شرق روسیه تا آلمان امتداد دارد نمی شود.