هشدار آتش نشانی زنجان در ایام محرم / بازدید از تمامی مساجد و هیئت های زنجان


مجید امیرفضلی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان امروز گفت:ما میرویم وی به خبرنگار فارس در زنجان گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم، کارشناسان ایمنی آتش نشانی از چند روز قبل از هیئت ها و تکایای زنجان بازدید می کنند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان با اشاره به اینکه سازمان آتش نشانی قبل از شروع کار اطفای حریق بازدید از اماکن مورد نظر را آغاز کرده و دستورات و توصیه های لازم را به افراد مسئول می دهد، افزود: تقریباً تمامی اطفای حریق انجام می شود. پست ها بازدید می شود و تا آن زمان. در جاهایی که ایستگاه های آتش نشانی وجود دارد، از آنها بازدید می شود و چک لیست موجود است مقامات ما یک بالش می گذاریم که توصیه می کنیم روزانه آن را چک کنید.

وی در خصوص موارد بازدید شده نیز گفت: ارزیابی و بازرسی سیستم های اطفاء حریق، بازدید از انشعابات گاز، بررسی عوامل حادثه ساز، ورود و خروج عزاداران و ارزیابی و بازرسی سیستم های گزارش دهی. از جمله موارد این بازدید بود.

امیر فضلی تصریح کرد: بازدید امروز از مسجد جامع زنجان، امامزاده حسینیه اعظم، زینبیه اعظم و معجم. حیدریون و فاطمیون و ثارالله انجام می شود و در طول زمان تا شروع مراسم اصلی از کلیه مکان هایی که مراسم برگزار می شود بازدید می شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان افزود: در این شب ها اکیپ های آتش نشانی به طور مستمر در نقاط پرتردد شهر گشت زنی می کنند و وضعیت امنیتی شهر را تحت کنترل دارند در حالی که در روزهای پایانی آتش سوزی ، شخصیت ها آنها در مقابل اماکن مذهبی پر بازدید قرار خواهند گرفت.

وی از شهروندان خواست در صورت زیارت اماکن مذهبی و شرکت در مراسم عزاداری امام حسین (ع) اقدام کنند. مقامات اماکن مذهبی و نیروهای امدادی به ویژه آتش سوزیشخصیت ها همکاری کنید و در صورت بروز حادثه خونسردی خود را حفظ کنید و همزمان با آتش نشانی ۱۲۵ تماس بگیرید.

غفاری افزود: در این راستا برای شهروندان و مقامات تکایا و اماکن مذهبی به منظور آشنایی بیشتر با رعایت موازین ایمنی در ایام محرم، آموزش ایمنی در قالب وبینار توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری برگزار شد و توصیه ها و نکات ایمنی مربوط به این ایام نیز ارائه شد. به صورت مجازی ارسال شد

انتهای، آخر پیام/۷۳۰۰۵
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید