هشتگ “ایران متحد” در فضای مجازی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان تشکیل شودبه گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل محبی پور در جلسه شورای اطلاع رسانی استان فارس افزود: این استان با بهره گیری از توانمندی های خود می تواند در بسیاری از عرصه ها در سطح ملی حرفی برای گفتن داشته باشد که تحقق آن نیازمند روحیه محافظه کاری است. تسلیم شد.”

وی تصریح کرد: باید شجاعت انقلابی خود را در این عرصه نشان دهیم. ما نباید برای انقلاب متوقف شویم. البته این یعنی بدون فکر و برنامه عمل نکردن.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی دولت فارس گفت: برخی از جوانانی که این روزها برای ابراز اعتراض به خیابان ها آمده اند، اشتباه محاسباتی کرده اند، این اشتباه محاسباتی حتی در میان نخبگان و مدافعان انقلاب نیز دیده می شود.

محبی پور ضمن دفاع از جایگاه شهدای مدافع جان و مال و ناموس و امنیت کشور گفت: استان فارس ۶ شهید را از فاصله بسیار نزدیک تقدیم اسلام و کشور گرانقدرمان کرد.

وی تصریح کرد: ۲ نفر از بسیجیان در شهریور ماه در جنوب شهر شیراز و ۲ نفر در خیابان معالی آباد در جریان درگیری با اعتراضات شکنجه شدند. همچنین ۲ تن از مدافعان امنیتی در تعقیب و گریز شعار نویسان شهرستان بیرم به ضرب گلوله کشته و شکنجه شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بر لزوم درک صحیح از موضوع برای رفع مشکلات تاکید کرد و گفت: تلاش برای تبیین و اطلاع رسانی باید به صورت جدی در سطح کلان سیاست استان در دستور کار قرار گیرد. البته خروجی کار ما هم خیلی مهم است. نحوه و چگونگی مواجهه با مشکلی که امروز با آن روبرو هستیم و این کارها توسط چه کسانی باید انجام شود نیز باید در نظر گرفته شود.

محبی پور افزود: در یک ماه گذشته بزرگترین جنگ رسانه ای تاریخ جمهوری اسلامی ایران علیه حاکمیت ملی یک کشور رخ داده است. دشمنان نظام از هر فرصتی استفاده می کنند تا نخبگان و مردم را وارد جنگی شناختی کنند که نتیجه آن اشتباه محاسباتی است.

محیلی پور با طرح این سوال که در چنین شرایطی اعلام جهاد چگونه و توسط چه کسانی باید انجام شود، گفت: باید انتظارات و وظایف هر ارگان و سازمانی مشخص شود. امروز دیگر فاصله ای بین دولت و نهادهای امنیتی و قضایی وجود ندارد، بنابراین نباید در موضع سرزنش و در مقابل یکدیگر قرار بگیریم، بلکه باید در موضع همکاری باشیم. اگر دغدغه را درک کنیم و موضوع و مشکل را درک کنیم، باید فضای مشارکتی را تعریف کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: اگرچه موضوع و جنگی که علیه کشور رخ داده بین المللی است اما نباید منتظر اقدامات ملی باشیم. با اقدامات بازدارنده، توجیهی و توجیهی در حال حاضر استان فارس را به عنوان یکی از امن ترین استان های کشور می بینیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با شکاف تحلیلی روبرو هستیم، گفت: چون خلأ تحلیل داریم نمی توانیم پیام تولید کنیم. در شرایط کنونی نیازمند تحلیل در بستر حوادث اخیر هستیم.

محبی پور با پیشنهاد تشکیل هشتگ «ایران متحد» در فضای مجازی گفت: تشکیل شورای ارشاد و توسعه فضای مجازی در دستور کار قرار گرفته است.