نیویورک تایمز: وکیل ترامپ بازگرداندن اسناد طبقه بندی شده را امضا کرده بود


به گزارش خبرگزاری فارس، در پی اظهارات وزارت دادگستری آمریکا مبنی بر ضبط هزاران سند محرمانه از عمارت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در فلوریدا توسط مأموران اف‌بی‌آی، اکنون برخی رسانه‌ها وجود چنین اسنادی را تایید کرده‌اند.

نیویورک تایمز صبح یکشنبه به نقل از چهار منبع آشنا با این پرونده گزارش داد که یکی از وکلای ترامپ در ماه ژوئن سوگندنامه ای را امضا کرد که در آن تمام اسناد طبقه بندی شده موجود در جعبه های ویلای مار-مار فهرست شده بود. e-Lago نگهداری می شود. .

بر اساس این گزارش، این بیانیه پس از آن امضا شد که جی بارت، یک مقام ارشد امنیت ملی در وزارت دادگستری ایالات متحده، در سوم ژوئن از عمارت ترامپ بیرون رفت و با دو تن از وکلای او دیدار کرد تا در مورد نحوه رسیدگی به اطلاعات طبقه بندی شده در این جلسه گفتگو کند. بحثی داشت.

به نوشته نیویورک تایمز، وجود اظهارات وکیل ترامپ نشان می دهد که رئیس جمهور سابق آمریکا و تیمش ممکن است اطلاعات اسناد محرمانه ای که در اقامتگاهش نگهداری می شود را به طور کامل افشا نکرده باشند.

وزارت دادگستری ایالات متحده و تیلور بودویچ، سخنگوی ترامپ از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کردند.

خبرگزاری رویترز همچنین گزارش داد که روز شنبه آوریل، روسای کمیته اطلاعات و کمیته نظارت و اصلاحات مجلس نمایندگان آمریکا از هاینز، مدیر اطلاعات ملی آمریکا خواستند تا در صورت وجود تاپ، آسیب احتمالی به امنیت ملی آمریکا را بررسی کند. اسناد محرمانه وارد عمارت ترامپ شد

صبح سه‌شنبه بود که بازرسان فدرال وارد عمارت ترامپ شدند و ساعت‌ها به جستجو پرداختند و هزاران سند محرمانه را که او هنگام خروج از کاخ سفید با خود داشت، ضبط کردند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید