You are currently viewing نگرانی های تغذیه نوزاد: وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان

نگرانی های تغذیه نوزاد: وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


اگرچه اهمیت محدودیت شیردهی به طور گسترده ای شناخته شده است ، اما برخی از مادران به دلایل مختلف ، از دوران کودکی به دلایل مختلف ، از آن بی اطلاع هستند.

اهمیت شیردهی ؛ کاهش وزن و سوء تغذیه ؛ چاقی و چاقی یکی از دغدغه های اصلی است ، به ویژه برای خانواده های دارای تحصیلات بالا.

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. من متوجه نشدم که کودکان نیازهای غذایی متفاوتی نسبت به بزرگسالان دارند. رژیم غذایی نسبت بزرگسالان باعث سوء تغذیه و توقف رشد در کودکان می شود این می تواند بر او در هر مرحله از زندگی تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال بزرگسالان کمتر چاق یا دارای اضافه وزن هستند. توصیه می شود از رژیم غذایی کم کالری استفاده کنید ، اما کودکان برای جلوگیری از سوءتغذیه و اختلالات رشد باید با افزایش سن از رژیم لبنی پرچرب استفاده کنند.

سوء تغذیه در کودکان عامل اصلی کمبود ویتامین A است. کمبود ویتامین D کمبود روی و سلنیوم ، که متأسفانه در سال های اخیر بر توانایی های شناختی و شناختی کودکان تأثیر گذاشته است. بنابراین ، پزشک باید کودکانی را که در هر مرحله از رشد (دو سال قبل از بلوغ) نمودار رشد طبیعی ندارند ، تحت نظر داشته باشد و به تغذیه آنها توجه ویژه ای داشته باشد. مکمل ها نباید بدون تجویز پزشک استفاده شوند. ویتامین A سوء استفاده از برخی مکمل ها ، مانند ویتامین D و روی ، می تواند نوزاد را مسموم کرده و عوارض جانبی زیادی ایجاد کند.

خانواده ها به ویژه برای مادران تحصیل کرده ، غذای سالم در مراحل مختلف رشد متفاوت است و سنت های متفاوتی دارد. کم چرب غذاهای کم کالری برای کودکان توصیه نمی شود. نباید از سنین پایین مصرف شود. باید در سنین بالا محدود شود. با این حال ، پیشگیری از بیماری ها در بزرگسالان با تطبیق شیوه زندگی و ورزش به عنوان یک برنامه روزانه در همه مراحل رشد مفید است.

علاوه بر این ، در برخی از کودکان ، رفتارهای ناشی از سوء تغذیه می تواند منجر به واکنش کودک شود. سوء تغذیه به ویژه در بین مادران شایع است.

گاهی اوقات چاقی و چاقی باید در کودکان دو تا هفت ساله با آزمایش های لازم آزمایش شود. بنابراین ، در صورت نیاز به درمان ، می توان برنامه های درمانی لازم را به موقع ارائه داد تا از فشار خون بالا و بیماری های قلبی جلوگیری شود. در برابر مشکلاتی مانند بیماری های قلبی عروقی محافظت می کند. دیابت و کوتاهی قد و کندی رشد.

بنابراین ، با توجه به برنامه رشد طبیعی کودکان 1 تا 5 ساله ، رژیم غذایی روزانه آنها باید شامل همه گروه های اصلی غذایی (نان و غلات ، میوه ها و سبزیجات ، لبنیات و محصولات لبنی ، گوشت و جایگزین ها) باشد. حداقل پنج وعده غذا در روز بخورید. غذا بخورید (شامل غذای اصلی و دو میان وعده).

صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوشایند یا مختل کند. میان وعده ها یک میان وعده کوچک بین دو وعده غذایی اصلی برای نوزادان هستند. از آنجا که معده نوزاد کوچک است و به انرژی زیادی احتیاج دارد ، خوردن سه غذای اصلی نیاز او را برآورده نمی کند. لازم به ذکر است که میان وعده ها نقش کمی در برآوردن نیازهای تغذیه ای کودک دارند.

مطب چاپ شده توسط دکتر محمد صفریان در روزنامه قدس

دیدگاهتان را بنویسید