نگاهی گذرا به آب و هوای ۱۰ روزه شمال غرب


بر اساس پیش بینی ها هوای غرب دریای خزر و شمال غرب از امروز دچار تغییر می شود که به اختصار به آن اشاره می کنیم.

هوای بهاری و طبیعت ابری بهاری

۱- از امروز حوالی ظهر با کاهش فشار ستون جوی به دلیل نفوذ جریان گرم جنوبی، وزش باد گرم از شمال غرب شروع و به تدریج طوفانی می شود و وسعت آن از سمت شمال به برخی نقاط امتداد می یابد. غرب گیلان

شدت طوفان با حداکثر سرعت ۱۰۸ کیلومتر در ساعت در عصرهای پنجشنبه، جمعه و شنبه در مناطقی از آذربایجان جنوبی و منطقه اردبیل پیش بینی می شود.

۲- زبانه امواج پست دریای سرخ در امتداد رشته‌کوه‌های زاگرس امتداد یافته و موجب رعد و برق در این مناطق می‌شود. منتهی الیه شمالی این امواج به نواحی غربی خزر و شمال غرب نیز رسیده است که از امروز تا شنبه رگبار و رعد و برق موقتی را به همراه دارد. عصر و عصر است.

۳- از صبح روز یکشنبه با نفوذ کشتی بر نیمه شرقی دریای سیاه باد سرد شمال شرقی از سمت مناطق شمالی ازلابرزجان و شرق اردبیل می وزد و آسمان را مه و ابر کم ارتفاع فرا گرفته است.

۴- بارش خفیف از غرب دریای خزر شروع می شود و دامنه آن تا نواحی شرقی اردبیل امتداد می یابد. این ناپایداری ها به صورت باران بسیار خفیف و خفیف در دشت اردبیل پیش بینی می شود.

۵- روز دوشنبه با ریزش هوای سرد از قفقاز به سمت عرض های جغرافیایی پایین، موج سرما بر شمال غرب و ارتفاعات غرب دریای خزر حاکم خواهد شد.

به جز وزش باد، از اواسط تا اواخر هفته آینده پدیده قابل توجهی در منطقه پیش بینی نمی شود.

حوال عزیز الحکیم; مسعود از طریق ایردموسی

هواشناسی