You are currently viewing نوشیدن قهوه بدون گرسنگی برای سلامتی مضر است – دکتر  رویا خادمیان

نوشیدن قهوه بدون گرسنگی برای سلامتی مضر است – دکتر رویا خادمیان


نمی تواند  750x395 1 - نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی مضر است

نوشیدن قهوه بدون گرسنگی برای سلامتی مضر است

بسیاری از مردم وقتی گرسنه بیدار می شوند قهوه می نوشند ، اما این یک عادت بسیار خطرناک برای سلامتی بدن است. وقتی از خواب بیدار می شوید ، نوشیدن قهوه می تواند به یک عادت بد برای بدن شما تبدیل شود. زیرا نوشیدن با معده خالی در واقع به معده حمله می کند.

نوشیدن قهوه با معده خالی می تواند باعث سوزش سر دل ، تهوع و استفراغ شود. خوردن صبح زود می تواند علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند ورم معده و التهاب ، بر سیستم ایمنی بدن نیز تأثیر بگذارد.

بسیاری از ما در مورد نوشیدن قهوه نگرشی آرام داریم. با این حال ، اگر معده خالی باشد ، نوشیدن آن در صبح خطرناک است. کافئین موجود در قهوه باعث افزایش اسید معده (اسید کلریدریک) می شود. معمولاً در هنگام هضم یافت می شود. بنابراین ، از آنجا که هیچ غذایی برای هضم در صبح وجود ندارد ، این غذا ممکن است نشان دهنده عملکرد آن بر مخاط معده باشد و علائمی مانند سوزش یا حالت تهوع ایجاد کند. شد

اثرات قهوه بر معده خالی به همین جا ختم نمی شود. علاوه بر افزایش اسیدیته که می تواند بر عملکرد معده تأثیر بگذارد ، برخی تحقیقات نشان داده است که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

البته بیداری مصرف کافئین ، هنگامی که هورمون استرس کورتیزول در بالاترین سطح خود است ، می تواند پروتئین آن را آزاد کرده و به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. بنابراین ، برای ما ، سلامتی ، وقتی از خواب بیدار می شوید ، باید سعی کنید با قهوه خداحافظی کنید. اولین باری که کورتیزول مصرف می کنید باید این مرحله را چند ساعت امتحان کنید.

برای کسانی که نمی توانند این کار را انجام دهند ، بهتر است صبحانه مقوی و یک فنجان قهوه صبح بخورند تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین به طور متوسط ​​حدود 45 دقیقه جذب می شود ، اما پس از 15 دقیقه به حداکثر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید