نور قرآن شما را از انحرافات حفظ می کند


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، به نقل از روابط عمومی عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی، حجت الاسلام سید جان مراد موسوی رئیس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی در مراسم اختتامیه این منطقه بیست و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه بانوان، کودکان و خواهران شاغل در حوزه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با بیان اینکه قصه های معصومین(ع) سرشار از نتایج و برکات تلاوت قرآن کریم است. در پیروی از دستورات این نسخه آسمانی بیان کرد: زندگی با شادی و مرگ با شادی همراه است. خلاصه اینکه نتیجه خوب در سایه الطاف خداوند همه در گرو انس با قرآن کریم است.

وی با تاکید بر اینکه سعادت واقعی چیزی فراتر از آن چیزی است که امروزی ها از آن تعریف کرده اند، گفت: باید معنای واقعی سعادت را در کلام الهی و روایات رسیده از اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دنبال کنیم.

موسوی نعمت دوم و نتیجه انس با قرآن کریم را افزایش رزق و روزی بیان کرد و خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) در حدیثی می فرماید: خانه های خود را با تلاوت قرآن نورانی کنید. همچنین امام صادق (علیه السلام) نیز شیعیان را به تلاوت حداقل پنج آیه در روز توصیه کرده است.

رئیس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی در ادامه بسیاری از مشکلات گریبانگیر جامعه بشری امروزی را ناشی از غفلت از آموزه های والای عرفانی و انسانی قرآن کریم برشمرد و یادآور شد: خانواده ای که پرتو نور آن است. قرآن کریم در اخلاق و رفتار اعضای خود متبلور شده است و بسیاری از مشکلات اخلاقی و ناهنجاری های اجتماعی مصون هستند.

وی در پایان تلاوت قرآن کریم را مقدمه ای برای تأمل در معنای آن دانست و گفت: در نهایت این تفکر نیز باید منجر به عمل قرآنی برای بهره مندی از آثار و برکات دنیوی و اخروی شود.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم از نفرات برتر با اهدای جوایزی تجلیل شد و برگزیدگان این دوره از مسابقات راهی مسابقات سراسری قرآن کریم نیروی پدافند هوایی شدند.

انتهای پیام/۶۳۱۲۵/الف/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید