نماینده لبنان: موضع متحد لبنان راه مقابله با تهدید اسرائیل است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «قاسم هاشم» نماینده مجلس نمایندگان لبنان گفت: این کشور در سفر اخیر وی به مذاکرات تعیین مرز با رژیم صهیونیستی، مخالفت خود را با افکار و ایده های میانجی آمریکایی اعلام کرد.

وی در گفت و گو با اسپوتنیک گفت: لبنان در آستانه چهلمین سالگرد تهاجم رژیم صهیونیستی به این کشور در سال ۱۹۸۲، می داند چگونه با این رژیم، هژمونی و تهدیدات آن مقابله کرده و آنها را شکست دهد.

هاشم افزود: هیچ یک از روش‌های ارعاب رژیم صهیونیستی علیه لبنان هرگز مفید نخواهد بود و میانجی‌گر آمریکایی اکنون می‌داند که لبنان موضع واحدی برای مقابله با هرگونه نقض حقوق نفتی و دریایی یا تجاوز به مرزهای این کشور دارد.

نماینده لبنانی مجلس نمایندگان همچنین بر ضرورت میانجیگری آمریکا در این سفر برای حل تنش های موجود تاکید کرد و گفت: رژیم صهیونیستی مسئول این تنش ها است.

وی گفت: لبنان در طول دهه‌ها با تکیه بر عوامل قدرت خود از جمله وحدت داخلی و عوامل بازدارنده و قدرتی که منافعش ثابت شده و امروز با هر تلاشی برای تجاوز به ثروت، با تجاوزات اسرائیل جنگیده و پیروز شده است. . با مرزهای نفتی و دریایی مقابله خواهد شد».

دولت مترقی لبنان روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که نجیب میقاتی، نخست‌وزیر این کشور در دیدار با عاموس هوخشتاین، میانجی‌گر آمریکایی، وی را در مورد موضع واحد لبنان در مورد تعیین مرزهای دریایی خود با اسرائیل توضیح داده است.

انتهای پیام/.
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید