نماز جمعه قدرت نرم نظام اسلامی است – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام عباس امینی صبح پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگی عمومی شاهرود که به همت فرماندار ویژه شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از لهجه های امام حسین (ع)آ) بر امر به معروف و نهی از منکر اصرار داشت: به نفع در واقع معروف است زا هستند یعنی بعد از خودشان ولادت دارند و باید نسبت به این مشکلات حساسیت بیشتری داشته باشند از طرفی بعضی از منکرها منکر هستند. زا و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: اگر حجاب امری شناخته شده است که باید نسبت به آن حساس باشیم، اگر حمایت از مظلوم، نیازمندان، مبارزه با رانت و فساد، حقایق شناخته شده ای است که باید بر آن تاکید شود، باید بدانیم که در مقابل این همه، نظام را حفظ کنید. جایگاه بالاتری دارد.

امام جمعه شاهرود تصریح کرد: آسیب رساندن به نظام از هر شری بدتر است زیرا اگر نظام اسلامی نباشد خیلی ها خواهند شد. به نفع اگر هم تشکیل شود و همه مردم نماز شب بخوانند فایده ای ندارد، فرمود: به نفع علاوه بر معروف ها نباید اهم را نادیده گرفت به همین دلیل باید بر دستاوردهای آنها تاکید کرد.

امینی با اشاره به دیدار اخیر ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: معظم له سخنان مفصلی بیان کردند که یکی از مهمترین آنها اهمیت نماز جمعه و جایگاهی است که باید به شاهرود توجه کنیم. .

وی با بیان اینکه زمانی می توانیم در کارگروه یا شورا موفق باشیم که جایگاه و اهمیت آن را برای اولین بار بدانیم، افزود: جایگاه مقوله های مهمی مانند علت شهرت، نماز جمعه، شورای فرهنگ عمومی و… ممکن است گرفته نشود. به آرامی

امام جمعه شاهرود گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند نماز جمعه یک پدیده ۱۰۰ درصد استثنایی است و این نشان دهنده اهمیت نماز جمعه است در حالی که هنوز برخی این اهمیت را نمی دانند و به همین دلیل است که داریم. به بسیاری هشدار داد برخی از مسئولان ما در مورد اتمام نماز جمعه اشتباه می کنند.

امینی تداوم نماز جمعه را از ویژگی های اصلی این فریضه دانست و گفت: همه در قبال نماز جمعه مسئول هستند و این باید نگاه مسئولان ما نیز باشد.

وی با بیان اینکه در زنجیره قدرت نرم نظام اسلامی نماز جمعه حلقه بسیار مهمی است، گفت: امروز قدرت نرم بسیار موثرتر از قدرت سخت افزاری و ابزارهای رزمی است و امروز حرف اول را در دنیا می زند، بنابراین اگر این نگرش نسبت به نماز جمعه در بین افسران ما باشد، می‌توانیم از برکات این فریضه استفاده بهتری ببریم.