You are currently viewing نقش منیزیم در بدن – مرکز تغذیه و تناسب اندام Armoni

نقش منیزیم در بدن – مرکز تغذیه و تناسب اندام Armoni


خلاصه
منیزیم با مبارزه با کلسیم که باعث انقباض سلول های ماهیچه قلب می شود ، به آرامش شما کمک می کند. این مواد معدنی با یکدیگر رقابت می کنند تا اطمینان حاصل شود که سلول های قلب به درستی منقبض شده و آرام می شوند.

3. کنترل انقباض ماهیچه ها
منیزیم نقش مهمی در تنظیم انقباض ماهیچه ها دارد. مانند قلب ، منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم برای آرامش ماهیچه ها عمل می کند. کلسیم به ماهیچه های شما مانند تروپونین C و میوزین متصل می شود. این فرایند شکل این پروتئین ها را تغییر داده و باعث کوچک شدن آنها می شود. کلسیم و منیزیم به دلیل این پیوندها به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند. اگر منیزیم کافی در بدن خود برای مطابقت با کلسیم ندارید ، ماهیچه های شما ممکن است منقبض و منقبض شوند. به همین دلیل ، منیزیم معمولاً در حد اعتدال و زیر نظر پزشک توصیه می شود.

خلاصه
منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم عمل می کند و به سلول های ماهیچه ای پس از انقباض کمک می کند. سطوح پایین منیزیم می تواند باعث اسپاسم ماهیچه ای و اسپاسم عضلانی شود.

کنترل قند خون در دیابت نوع 4
افراد مبتلا به دیابت نوع 1 اغلب سطح منیزیم پایینی دارند که اغلب می تواند وضعیت را بدتر کند. قند را از خون خارج کرده و برای ذخیره به سلول ها منتقل می کند. به عنوان مثال ، سلول های شما گیرنده های انسولین دارند که برای عملکرد صحیح به منیزیم نیاز دارند. هنگامی که سطح منیزیم پایین است ، سلول ها به طور موثر از انسولین استفاده نمی کنند ، که باعث افزایش سطح قند خون می شود. مصرف زیاد منیزیم می تواند قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد. طبق هشت مطالعه ، مکمل منیزیم به طور قابل توجهی سطح قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش می دهد. با این حال، اثرات منیزیم بر کنترل قند خون فقط در مطالعات کوتاه مدت یافت شده است.

5. بهبود کیفیت خواب
بی خوابی یکی از مشکلات عمده سلامتی در جهان است. مصرف منیزیم می تواند کیفیت خواب را با آرامش ذهن و بدن بهبود بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید