نقش عشایر در تامین امنیت غذایی کشور انکارناپذیر است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم منطقه بازفت شهرستان کوهرنگ به مناسبت میلاد باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و دهه کرامت گفت: همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند عشایر ذخایر انقلاب اسلامی هستند و در دفاع مقدس شاهد درخشش اقوام گرانقدر بودیم.

رئیس جمهور افزود: تقدیم ۱۰ هزار شهید عشایر در راه دفاع از انقلاب سند گویا است که عشایر شجاعانه و بی رحمانه جان خود را در راه حمایت از امام و انقلاب و حفظ آبرو و تمامیت ارضی برای دفاع از انقلاب فدا کردند. کشور.”

رئیسی با اشاره به نقش عشایر در تولید و استقلال کشور گفت: در سخت ترین شرایط، زنان و مردان عشایر در کوه و دره برای رونق کشاورزی، دامداری و تولیدات زراعی تلاش می کنند و در واقع کار مهمی می کنند. کمک به امنیت غذایی و استقلال آنها یک کشور دارند.

رئیس جمهور به مشکلات منطقه اشاره کرد.بازفت“، دهکده “فورتنایتو اطراف و نبود امکانات رفاهی از جمله راه خوب، مدرسه و اینترنت، تصریح کرد: حضور من در این مکان برای رفع سختی این منطقه است. با وجود تلاش‌های گذشته، سختی‌های شدید همچنان باقی است و حکومت مردم اولویت را برای رفع این سختی خواهد داشت.

رئیسی ضمن بیان اینکه اولین برنامه دولت مردمی برای سفر به استان چهارمحال و بختیاری حضور در اجتماع مردم در این منطقه بوده است، تاکید کرد: دولت متعهد به خدمت رسانی به شما عزیزان است و تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات و رفع مشکلات انجام می دهد. زندگی را آسان تر کنید در این زمینه ها دست به کار خواهیم شد.

رئیس‌جمهور به موضوع راه‌های مواصلاتی منطقه توجه ویژه داشت و بر لزوم رفع این مشکل تاکید کرد: شاءاللورها با همت جدی نهادها می توان غبار محرومیت و فقر را از چهره زیبای این منطقه زدود.