نفوذ طلسم سرد در روزهای پایانی ماه


پیش بینی آب و هوا در روزهای آینده به دنبال هشدارها، نقشه های میانگین سطوح و نزدیک به سطح زمین حاکی از پایداری وضعیت جوی…

نفوذ طلسم سرد در روزهای پایانی ماه

پیش بینی آب و هوا در روزهای آینده


بر اساس پیش بینی ها، نقشه های سطوح میانی و نزدیک به سطح زمین، پایداری اقلیم فعلی تا روز جمعه و نفوذ موج خنک هوا از اواخر مردادماه به سواحل خزر، دامنه های البرز، خراسان و. شمال غرب

طی ۴۸ ساعت آینده در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هوای نسبتاً گرم در منطقه اردبیل و گرمای شدید در سایر نقاط نیمه شمالی ایران ادامه خواهد داشت.

از عصر چهارشنبه با ورود پیش‌آهن هوای سرد و سنگین که مرکز آن بر فراز دریای آرال خواهد بود و وزش باد خنک شمالی تا شمال شرقی، کم کم شاهد کاهش فشار سوزن دماسنج به سمت پایین خواهیم بود.

از شامگاه جمعه ۷ مردادماه اولین امواج اصلی توده هوای سرد از قفقاز به شمال غرب رسید و اثرات آن در منطقه اردبیل و ارتفاعات غرب گیلان به صورت وزش باد سرد از شمال به شمال شرق بود. آسمان ابری و مه آلود و در برخی نقاط باران خفیف.

بنابراین سه روز پایانی مرداد و هفته اول شهریور در نیمه شمالی ایران خنک و در مناطق سردسیر استان اردبیل هوای سرد حاکم خواهد بود.

بر اساس الگوهای فعلی، این سامانه رطوبت چندانی ندارد و بارندگی محدود به منطقه کوچکی از گیلان خواهد بود. البته احتمال تغییر الگو و بارندگی از اوایل شهریور در منطقه وجود دارد.

پیش بینی های دقیق تر اعلام خواهد شد.

خدا می داند؛ مسعود اثر ایردموسی


هوای طوفانی در ساوالان