You are currently viewing نحوه ترک اعتیاد به شکر

نحوه ترک اعتیاد به شکر


امروز ما در مورد اعتیاد به قند و چگونگی کاهش آن بحث خواهیم کرد. دلیل انتخاب این موضوع این است که یکی از مشتریان من امروز گفت که می خواهد در همه شرایط استرس زا چیزی بخورد و این باعث می شود احساس گناه کند.

قبل از شروع ، بیایید با درک اینکه اعتیاد به قند چیست شروع کنیم. این یک وابستگی روانی یا روانی به شکر یا غذاهای شیرین برای بهبود است. مصرف قند باعث ترشح مواد افیونی و دوپامین در بدن ما می شود. دوپامین بخش مهمی از چرخه پاداش است که با رفتارهای اعتیادآور مرتبط است. هنگامی که برخی رفتارها باعث افزایش دوپامین می شوند ، به احتمال زیاد احساس تسکین می کنید. بنابراین با تکرار رفتار خود ، مدار را تقویت خواهید کرد.

شکر تمام سلول های مغز را می سوزاند. مغز شما قند را به عنوان یک هدیه می بیند. این باعث می شود شما بخواهید بیشتر غذا بخورید. اگر مقدار زیادی شکر بخورید ، این پاداش را تقویت می کنید. این می تواند ترک عادت را برای شما دشوار کند. اما امکان پذیر نیست.

چگونه قند را از غذا تشخیص دهیم؟

شکر را می توان در اشکال مختلف یافت. هنگام خواندن برچسب غذا در کنار آن ، لطفاً درب آن را برگردانید و برچسب آن را بخوانید. متوجه خواهید شد که دو ستون شکر رایگان و شکر اضافه شده وجود دارد. این شامل هر دو قند رایگان است: قندهای موجود در عسل و آب میوه ها. قند موجود در غذاها و نوشیدنی ها شامل گلوکز ، کلسیم و آهن است. شربت ذرت شکر قهوهای حاوی کلماتی مانند دکستروز ، مالتوز و ساکاروز. این قندهای اضافه شده در ستون لیست مواد تشکیل دهنده محصول ذکر شده است.

برخی از غذاهای شیرین شامل نوشیدنی های انرژی زا و تنقلات هستند. الکل جوش شیرین شامل آب میوه ، نوشابه ، قهوه و چای است. سایر منابع صمیمی اشباع شده است. لزوماً لازم نیست مانند کلوچه ، کلوچه ، دونات و بستنی واضح باشد. نان خریدار سالاد آنها همچنین می توانند در محصولاتی مانند میله گرانول و ماست بدون چربی یافت شوند. بنابراین آگاهی از اطلاعات تبلیغاتی بسیار مهم است. فاقد چربی به معنی قند نیست ؛ گیاه بدون قند به معنی قند نیست. این بدان معناست که حاوی قند نیست ، اما حاوی برخی از مواد مضر مانند قند است.

عوارض جانبی اعتیاد به قند

اعتیاد مزمن به قند می تواند عوارض جانبی جدی مانند رفلاکس اسید و بیماری های قلبی داشته باشد. التهاب و درد تورم گاز سرگیجه ؛ این می تواند مشکلات سلامتی مانند از دست دادن شدید انرژی و تحریک پذیری ایجاد کند. اثرات دیگر شامل تغییرات خلقی است. هیجان عصبی ؛ دیس بیوز ؛ پیری سریع پوست ؛ آکنه و زخم تغییر رنگ پوست ؛ آلرژی ؛ این می تواند شامل بثورات و عدم تعادل هورمونی باشد. آنها به جای تلاش برای بازیابی ، در غم خود غرق می شوند و بنابراین ، شکست بیشتری را تجربه می کنند. در این صورت ، کاهش قند بعداً می تواند راه را برای بیماری ها هموار کند. بنابراین وقتی سیگنال های بدن خود را درک می کنید و سعی می کنید به راحتی قند بخواهید. امروز فقط یک نشانه است و فردا می تواند زنگ خطری باشد.

راه هایی برای کاهش میل به قند

 • به طور منظم تمرین کن
  ما تعداد زیادی از مشتریان خود داریم که ریتم شبانه روزی را به سرعت دنبال می کنند. نتایج روزه گرفتن آنها تعجب آور نیست. در طول روزه داری ، گرلین کاهش می یابد و لپتین افزایش می یابد. گرلین هورمون گرسنگی است که به شما می گوید وقتی گرسنه هستید. لپتین هورمون سیری است که به شما می گوید چه زمانی سیر هستید.
 • جوانه های چشایی خود را حفظ کنید
  ما به دسرها دسترسی داریم زیرا در طعم آنها بسیار وسواس داریم. آموخته ام که بسیاری از مردم بعد از غذا هوس چیزی می کنند. این به این دلیل است که ما از آن بسیار استفاده کرده ایم. ما همچنین باید جوانه های چشایی خود را آموزش دهیم تا طعم کمتری داشته باشند تا بر اعتیاد خود غلبه کنیم. چیزهای خیلی شیرین را کاهش می دهید. وقتی غذا می خورید ، آنها را بیشتر می خواهید.
 • نمیبینم. مهم نیست
  شما قبلاً در مورد آن شنیده اید ، باور کنید. این یک روش فوق العاده برای از بین بردن هوس های قندی است. کمدها و یخچال های خود را پر از آب نبات نگه دارید ، با ذخیره کردن کوکی ها و سایر غذاهای پر قند خود را فریب ندهید.
 • مراقب مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده خود باشید
  کربوهیدرات های ساده به سرعت وارد جریان خون می شوند و قند خون را بالا می برند و بعداً سطح انسولین را افزایش می دهند. رژیم غذایی شما باید سرشار از فیبر باشد. بدون پروتئین و چربی ، کربوهیدراتهای ساده شما را کاملاً راضی نمی کند و به زودی چیزهای بیشتری می خواهید. کربوهیدرات های مناسب را انتخاب کنید ؛ کربوهیدراتهای پیچیده برای فیبر ؛ چربی های خوب و پروتئین با کیفیت خوب اضافه کنید. برخی از نمونه های ساده کربوهیدرات شامل گندم تصفیه شده ، جو و جو است. قند شکر روی میز و نوشابه. نمونه هایی از کربوهیدراتهای پیچیده شامل آجیل ، دانه ها و غلات کامل است. دانه لوبیا حبوبات و دانه ها.
 • تفاوت بین گرسنگی فیزیکی و گرسنگی احساسی را درک کنید
  ما همیشه برای رفع گرسنگی غذا نمی خوریم. بسیاری از ما وقتی به نقاشی درباره خودمان می پردازیم ، موضعی آرام و آرام داریم. تنهایی غذا برای مقابله با احساسات ناخوشایند ، مانند اضطراب یا کسالت ، فریب داده می شود. گاهی اوقات غذا به عنوان هدیه یا خوش آمدید به من چیز بدی نیست. اما وقتی غذا خوردن به یک مکانیسم اصلی مقابله تبدیل می شود ، ممکن است در یک چرخه ناسالم گیر کنید که هرگز احساس طبیعی یا مشکلی را حل نمی کند. گرسنگی احساسی را نمی توان با غذا ارضا کرد. ممکن است غذا خوردن در حال حاضر احساس خوبی داشته باشد ، اما احساساتی که باعث غذا خوردن می شود هنوز وجود دارد. بنابراین ، با تمرین ضمه ساتیپاتانا ، همیشه باید برای حل ضمه اصلی تلاش کرد.
 • یک شب خوب بخوابید
  کم خوابی می تواند منجر به تغییرات هورمونی شود. گرلین ، هورمونی که گرسنگی را کنترل می کند ، افزایش می دهد و باعث می شود بیشتر غذا بخورید. علاوه بر این ، ما از انرژی پایینی در طول روز رنج می بریم و هوس غذاهای شیرین می کنیم ، اما نیاز ما این است که به اندازه کافی بخوابیم.
 • انجام دهید
  یک تمرین خوب هورمون های شادی مانند سروتونین را آزاد می کند. این به ما کمک می کند تا با اعتیاد خود کنار بیاییم و ما را مشغول نگه داریم.
 • آیا کمبود مواد معدنی وجود دارد؟ برای چک
  وقتی غذاهای محبوب می خوریم ، باعث کمبود مواد معدنی در بدن می شود. هنگام غذا خوردن ، غذای خود را با رژیم غذایی خود تقسیم کنید. من چیپس یا غذا دوست دارم نامکنیناین می تواند شما را مجبور کند که غذا را به طور کامل کنار بگذارید و دوباره به حالت مستی بازگردید. مواد معدنی مهم روی هستند ، منیزیم حاوی کروم و کلسیم است. گاهی اوقات خستگی ناشی از کمبود آهن را می توان با میل به قند اشتباه گرفت.
 • روغنهای ضروری را بو کنید
  نعناع و شوید برخی از روغن های ضروری هستند که به جلوگیری از هوس قند کمک می کنند. اسطوخودوس و علف لیمو با سرکوب ذهن سطح استرس را بهبود می بخشد.
 • چالش ها را بر عهده بگیرید
  انجام یک چالش هفتگی یا دو هفته ای بدون قند با خانواده و دوستان می تواند به شما انگیزه دهد تا در مسیر خود باقی بمانید.

جایگزین ها و دستور العمل های شکر را امتحان کنید

ما مجبور نیستیم شیرینی را کنار بگذاریم. ما عسل داریم ، آرد گندم سعی کنید جایگزین های طبیعی قند مانند شکر نارگیل و استویا را انتخاب کنید. دفعه بعد که هوس شکر کردید ، مخصوصاً این دستور العمل های وبلاگ ما را که مخصوص دندان های شما طراحی شده است ، امتحان کنید. بی خیال زیاده روی کنید زیرا زیاده روی بد است.

YouCare همه چیز مربوط به شماست

نمی توانید از یک فنجان خالی آفتاب بریزید. بنابراین قبل از اینکه به دنیا غذا بدهید ، خودتان را بسازید. شما به همه چیز در مورد خود اهمیت می دهید. – لوک کوتینیو

ما پزشکان بالینی آموزش دیده و ثبت شده را ارائه می دهیم. متخصصان تغذیه معتبر ؛ مربیان مجرب متخصصان یوگا مشاوران روانشناسی ؛ روشهای پزشکی آلوپاتیک متخصص را با رویکرد 360 درجه ترکیب می کند. این دارو را با شیوه زندگی ترکیب می کند تا زندگی را تغییر دهد. نمی تواند تغذیه متعادل ؛ ورزش مناسب. ما بر روی چهار حوزه سلامت از جمله خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی تمرکز می کنیم و روی پیشگیری و توانبخشی کار می کنیم.

ما انسانها محصول طبیعت هستیم. بنابراین ، هنگامی که در طبیعت و مرزهای خود سفر می کنیم ، بهترین بقا را داریم. این شامل نحوه خوردن و نوشیدن ما می شود. چگونه حرکت می کند چگونه بخوابیم فكر كردن این شامل دیدگاه معنوی ما می شود. ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

ما معتقدیم که به فرد بیولوژیکی و علت اصلی که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد پرداخته ایم. وقتی به دارو احترام بگذاریم و روی آن تمرکز کنیم ، بهبود شروع می شود. عقل شما از شما محافظت می کند. ما به ایجاد محیط بیرونی و داخلی مناسب برای بهبود و بهبود کمک می کنیم.

برنامه های سبک زندگی یکپارچه و پیشگیرانه ما دیابت သိုင်း ရိုက်، بیماری قلب و عروقی ناهنجاری های خود ایمنی ؛ این به مدیریت همه چیز از نقص ایمنی گرفته تا سایر بیماری های نادر کمک کرده است.

می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی و شهادت های قدرتمند بسیاری از مردم در سراسر جهان را بخوانیدنمی تواند

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. اینجا را کلیک کنید یا یک مشاوره رزرو کنید تا در مسیر درست به عنوان بخشی از برنامه سلامت یکپارچه ما باشید. با ما در 18001020253 تماس بگیرید یا برای ما در [email protected] بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید