نامه ای به خود ۳۰ ساله ام


پیام 302

“نگرانم… من تقریباً ۳۰ سال دارم – دوست پسر ندارم و هنوز دارم سعی می کنم بفهمم که باید با زندگیم چه کنم…” یکی از دوستانم در حالی که آن روز مشروب می خوردم گفت.

اولین واکنش من این بود که او را آرام کنم. بهش گفتم راحت باشه و گفتم دهه ۱۹۳۰ دهه بیست جدید است.

او در پاسخ من لبخند زد و ما به شب خود ادامه دادیم و اظهارات او را فراموش کردیم.

با این حال، روز بعد، به آنچه او گفته بود فکر کردم. وقتی سی ساله شدم، احساس مشابهی داشتم، اگرچه واقعیت من با واقعیت من بسیار متفاوت بود.

وقتی ۲۹ ساله بودم، کارم را رها کردم و با دوست پسر جدیدم (حالا شوهرم) به سراسر جهان به مالزی نقل مکان کردم. به یک کشور خارجی نقل مکان کردم و به عنوان کارآموز مشغول به کار شدم. من اصلاً دستمزد چندانی نمی گرفتم، اما روزهای خوبی را در زندگی ام سپری کردم.

ناگهان، با نزدیک شدن به ۳۰ “ساعت بیولوژیکی” من، برخی از سوالات شروع به مطرح شدن کردند. “با زندگیم چه کنم؟ باید ازدواج کنم، بچه میخواهم، اینجا در مالزی بمانم؟”

مشکل لزوماً سؤالات نبود، بلکه چگونگی ایجاد سؤالات در من بود احساس کنید. مضطرب، ناراحت، عصبی بودم – احساس می کردم به زودی باید اتفاقی بیفتد … همانطور که دوستم احساس می کرد.

اما چرا هر دوی ما وقتی به ۳۰ سالگی خود نزدیک می شدیم این احساس را داشتیم؟ آیا این یک احساس رایج در بین زنان یا حتی مردان است؟

من تحقیقات سریعی انجام دادم، و نشان داد که این واقعاً امروزه بسیار رایج‌تر است – افراد بیشتری با آنچه “بحران یک چهارم زندگی” می‌نامند، تجربه می‌کنند.

و بنابراین، تصمیم گرفتم کمی “بازی” انجام دهم.

حالا که امسال ۳۷ ساله هستم (اوه بله!) تصور کردم که وارد شدن به یک ماشین زمان، مانند یک DeLorean، چگونه خواهد بود (با این مرجع می توانید متوجه شوید چند سال دارم!). تصور می‌کردم که چگونه می‌توانست به گذشته برگردم، با خود ۲۹ ساله‌ام که به تازگی ماجراجویی‌هایش را در کوالالامپور آغاز کرده بود ملاقات کنم… و به او پیامی بدهم که درمورد چیزهایی که امروز می‌دانم، توصیه‌هایی به او بدهم.

فکر می کنم این نامه مارینا جوان را از شک و تردید بیش از حد به خود و استرس بی مورد نجات می داد.

اگر کسی را در شرایط مشابه می شناسید، آن را برای او ارسال کنید. انگور را پخش کنید. 🙂

نامه ای به یک زن تقریباً ۳۰ ساله (با نام مستعار چه خواهم کرد به کوچکترم بگو)

زن فوق العاده عزیز،

تولد ۳۰ سالگی شما رسما نزدیک است، شما دیگر یک دختر نیستید، بلکه یک زن هستید.

و اگر شما را بشناسم، شرط می بندم که بهترین زمان را سپری نمی کنید. شما ممکن است فکر کنید: “من با زندگیم چه کار می کنم؟ آیا باید ازدواج کنم، باید زودتر برای بچه ها آماده شوم؟” یا چیزی در این راستا وجود دارد.

اگر موارد بالا را احساس کردید، این مطلب را بخوانید. فقط ممکن است کمک کند:

۱. این آخر دنیا نیست: می دانم که در حال حاضر، ۳۰ سالگی به نظر مهم ترین چیز در جهان است، اما به من اعتماد کنید – اینطور نیست. این یک نقطه عطف مهم برای همه است، اما اجازه ندهید آن عدد وحشتناک بر افکار و احساسات شما تسلط یابد. از این گذشته ، هیچ کس نمی داند آنها چه می کنند و همانطور که استیو جابز در این سخنرانی شگفت انگیز گفت: “شما نمی توانید نقطه ها را با نگاه به جلو به هم وصل کنید، فقط با نگاه کردن به عقب می توانید آنها را به هم وصل کنید.” پس آرام باشید، همه چیز خوب است و شما دقیقاً همان جایی هستید که باید باشید. وقتی به گذشته نگاه می کنید، هر آنچه در زندگی شما اتفاق افتاده کاملاً منطقی خواهد بود.

۲. مقایسه نکنید (لطفا!)شما قطعاً یک دوست دختر در خط مقدم حرفه او خواهید داشت، دوست دختر دیگری که به تازگی با شگفت انگیزترین مرد ازدواج کرده است و حتی شاید دوست دختری که اشتیاق خود را به تجارت و عشق خود تبدیل کرده است. همه ما یک فرد “شاد” یا “موفق” را می شناسیم. اما لطفا خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. این رفتار مضر است و فقط شما را به غم و ناامیدی می کشاند. در عوض، یاد بگیرید که در زندگی تسلیم شوید، بیشتر به شهود خود گوش دهید و آنچه را عمیقاً معتقدید برای خودتان خوب است دنبال کنید.

۳. شما زندگی خود را کنترل می کنید: این چرند ممکن است شما را بترساند اما نباید. به او احترام بگذار این زیباترین چیز برای هر کسی است، اگر فقط می توانست آن را درک کند. از این قدرت برای انتخاب بهتر برای سلامتی، شغل و زندگی عاشقانه خود استفاده کنید – هر چیزی که می خواهید. از عادت های بد، همراهان یا موقعیت های بد دوری کنید. از شرکت خود لذت ببرید و کاری ارزشمند انجام دهید که روزی از نشان دادن آن به نوه های خود خوشحال و مفتخر باشید.

۴. من نیازی به بچه ندارمباید گفت که همه زنان در زندگی خود به فرزند نیاز ندارند. خوبه. اگر نسبت به این موضوع احساس ناامنی می کنید، هیچ تصمیم عجولانه ای نگیرید و حتما به این موضوع با دقت فکر کنید. عجله ای نیست. شما هنوز هم می توانید بالای چهل سالگی بچه دار شوید، بنابراین به خواسته های واقعی خود گوش دهید و به آنها احترام بگذارید. هیچ کس بهتر از شما نمی داند چه چیزی برای شما بهتر است.

۵. بهترین ها هنوز در راه اند: باور کن شما همیشه در “بهترین لحظات” خود هستید. از رویاپردازی نترسید (هیچ رویایی خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نیست). اشکالی ندارد که نظر خود را تغییر دهید، ریسک کنید و یاد بگیرید. هرگز یادگیری و پیشرفت را متوقف نکنید، شما می توانید هر چیزی باشید که می خواهید باشید.

۶. خود و دیگران را ببخشیدتولد ۳۰ سالگی شما بهترین لحظه برای عقب نشینی و تمرین بخشش است. والدین خود را به خاطر هر چیزی که ممکن است آنها را سرزنش کنید ببخشید (به یاد داشته باشید که آنها هر کاری که می توانستند با منابعی که داشتند انجام دادند)، روابط قدیمی را ببخشید و مهمتر از همه… خودتان را ببخشید. اشتباه کردن اشکالی ندارد، خیلی به خودتان سخت نگیرید و از این زمان برای شروع دوباره استفاده کنید.

۷. مراقب خودت باش: این زمان مناسب برای شروع عادات بهتر است. کمی ورزش کنید و یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. با بدن، ذهن و دیگران مهربان باشید. به خود و دیگران احترام بگذارید.

و در نهایت، با خود مهربان باش، زن زیبا. بدانید که شما همیشه بهترین کار را انجام می دهید و زندگی سراسر شادی است. پس ادامه دهید، زندگی کنید، و مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که در طول مسیر از آن لذت ببرید.

عشق،
خود پیرتر، شادتر و عاقل تر شما.

در نهایت، مقاله ما را در مورد چگونگی پیر شدن برازنده و چرا باید اکنون تسلیم شوید بخوانید – ویدیوهای آخر را بررسی کنید، قطعاً نگاه شما به پیر شدن را تغییر خواهند داد!
نظرات

نظراترژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/