نابغه ها هویت ملی و هویت فرهنگی هستند / ۷۳ درصد از مردم از اینترنت استفاده می کنند


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت الله شیخ علی خاتمی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان زنجان در خصوص نامگذاری روز مرکز استان و اینکه نوابغ زنجانی سند هویت ملی و هویت فرهنگی ما هستند، اظهار داشت: روز شیخ اشراق است. مصادف با ۱۷ مرداد به عنوان روز استان زنجان ثبت شده است اما متاسفانه از تقویم حذف شده است و گزینه مناسبی برای نامگذاری روز شهر زنجان به جز شهید مجید شهریاری نمی بینم که افتخاری برای شهر زنجان است.

امام جمعه زنجان با انتقاد از ناشناخته ماندن مفاخر و شخصیت های برجسته استان زنجان افزود: دستاوردها و خدمات شهید مجید شهریاری در ۳۰ سال آینده بیش از امروز نمایان خواهد شد. زیرا نه تنها در تولید علم، بلکه در بعد ظاهری و روحی نیز سرآمد بود و در واقع این دانشمند بزرگ شهید علم و دانش بود.

وی افزود: در زنجان شخصیت ها و نخبگان علمی زیادی برای نامگذاری روز ولایت وجود دارند، اما به دلیل دیدگاه های فلسفی و آثار ماندگار شناخته شده شیخ شهاب.الی مور سهروردی این نام برازنده ولایت است.

در ادامه این جلسه سعید احمدی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه ۲۰ نقطه فرهنگی شناسایی کردیم، اظهار کرد: در این بررسی ملی حدود ۱۴ موضوع فرهنگی با هزینه تبلیغات، آمار و اطلاعات اسلامی در کشور جمع آوری شد. با ضریب خطای پایین

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: اطلاع رسانی جمعسازگار با تمام اندام ها در بخش استانی مسائل فرهنگی را برای بهبود و نتیجه گیری صحیح ارائه خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: متاسفانه در مسائل فرهنگی استان زنجان اقدامات مناسبی صورت نگرفته و با داده ها و آمار می توان اکوسیستم های فرهنگی و علایق و سلایق مردم را شناسایی کرد.

احمدی افزود: باید اتاق جایگاه فرهنگی در استان زنجان ایجاد شود چرا که در آمار و ارقام در زمینه مسائل فرهنگی بد عمل کرده ایم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان تصریح کرد: از نظر اطلاع رسانی آمار دقیقی نداریم بنابراین تصمیمات و عملیات درستی در برنامه های فرهنگی صورت نمی گیرد.

وی یادآور شد: اتاق وضعیت باید با مشارکت ارگان ها باشد برای بررسی داده های استان یک لینک تشکیل دهید. زیرا داشتن اطلاعات کافی از نظر فرهنگی، فکری و سیاسی بسیار مهم است.

مدیرعامل موسسه بینا با اشاره به بررسی های انجام شده در مورد میزان مصرف اینترنت در کشور، گفت: ۷۳ درصد مردم از اینترنت استفاده می کنند و ۲۷ درصد از اینترنت استفاده نمی کنند.

هادی نیا با اشاره به اینکه این رژیم مصرف مربوط به سطح تحصیلات است، گفت: میزان مصرف اینترنت در جامعه دانشگاهی به ۹۷ درصد و در بین افراد بی سواد و بی سواد به ۳۰ درصد می رسد.

وی گفت: امروز تفاوتی در مصرف اینترنت و سایر کالاهای فرهنگی موجود در جوامع شهری و روستایی وجود ندارد.

این تحقیق با اشاره به اینکه آمارها نشان می دهد هر خانواده بیش از ۱۰۰ هزار تومان در ماه برای اینترنت هزینه می کند، این تحقیق نشان می دهد که میزان مصرف اینترنت به میزان درآمد بستگی ندارد، بلکه به میزان تحصیلات و نیاز افراد بستگی دارد.

انتهای، آخر پیام / ۷۳۰۰۵
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید