می ترسم چشم و گوش شوهرم باز شود


توصیه شخصی: می ترسم دوستان شوهرم چشم و گوش او را باز کنند!

می ترسم چشم و گوش شوهرم باز شود

پرسیدن:

شوهر من خودش آدم خوبی است اما دوستانی دارد که چندان متعهد و با اخلاق به نظر نمی رسند. تو تلگرامم دیدم عکس زنهای خارجی رو تو گروهشون میذارن و… میترسم چشم و گوش شوهرم رو باز کنن و تو روابط بیرون فامیل حبس کنن. نگران زندگیم هستم لطفا مرا راهنمایی کنید

پاسخ:

مخاطبان گرامی، گرچه نگرانی شما را درک می کنم و از زحمات شما برای حفظ زندگی مشترک تان قدردانی می کنم، هر چند جا داشت اطلاعاتی مانند سن، تحصیلات و شغل و طول زندگی مشترک همسرتان را ذکر کنید، اما توصیه هایی به شما دارم. .

خودکنترلی شوهرتان باید تقویت شود

به جای اینکه با حذف منابع بیرونی شوهرتان را کنترل کنید، بهتر است به دنبال راه هایی برای یادگیری توانایی نه گفتن و همچنین تقویت خودکنترلی برای شوهرتان باشید، زیرا منابع اطلاعاتی و وسوسه های بیرون از خانواده در حوزه های مختلف وجود دارد. و شما قطعاً این توانایی را دارید که از مرد خود در برابر همه این چیزهایی که ندارید محافظت کنید، بنابراین اگر به مرد خود کمک کنید تا به نقطه ای برسد که بتواند این چیزها را به تنهایی تحمل کند، دیگر لازم نیست نگران اشتباهات خود باشید. زمان.

مراقب خیالات ذهنی مرد خود باشید

یکی از کلیدهای موفقیت زوج ها شناخت روحیات، سلیقه و نیازهای طرف مقابل است. اگر نمی خواهید همسرتان به غیر از شما به فکر کسی باشد، بهتر است اول خودتان و بعد همسرتان را بشناسید و از خیالات ذهنی او آگاه باشید. در این صورت می توانید برای رفع نیازها و خواسته های او و پوشش هر چه بیشتر آنها اقدام کنید.

عواقب اشتباه شوهرتان را به او بگویید

با اشتباهات شوهرتان بحث نکنید و هرگز از ادبیات قانع کننده و سرزنش استفاده نکنید، بلکه همیشه سعی کنید اشتباهات و عواقب آن را در زمان مناسب و با آرامش به او بفهمانید و بگذارید تصمیم بگیرد که آنها را تکرار نکند، زیرا تنها در این صورت است که نتیجه مطلوب حاصل می شود. بدست آمده است. توجه داشته باشید که یکی از مهارت های اساسی و ضروری همه زن و شوهرها یادگیری مهارت گفتگو است و توانایی زوجین در این مهارت به آنها کمک می کند تا بسیاری از مشکلات، نگرانی ها، سوء تفاهم ها و انتظارات متقابل خود را بدون ایجاد درگیری و تعارض حل کنند. با بیان و حل و فصل با لحنی آرام و منطقی. بنابراین ضروری است که در این مورد با شوهرتان صحبت کنید و به جای گفتن جملاتی مانند من دوست ندارم، موافق نیستم، حق ندارید، نباید و غیره بگویید، از کلماتی مانند آن استفاده کنید. مناسب نیست، برای زندگی مشترک ما خوب نیست، یا من از شما انتظار ندارم و … و در آخر دلایل خود را بیان کنید.

روابط خود را متنوع کنید

یکی از نکاتی که در تحکیم روابط زوجین مؤثر است، ایجاد جذابیت و تنوع در روابط مختلف زن و شوهر در خانواده است که از یکنواختی، سردی و دوری از یکدیگر جلوگیری می کند. پیشنهاد می شود محیط خانه را به گونه ای مدیریت کنید که حداقل یک تجربه یا تنوع جدید در زندگی روزمره داشته باشید.

نویسنده: Dr. حسین محرابی، روانشناس