می ترسم دخترها عاشق مرد من شوند


زنی در دادگاه اعلام کرد که با وجود اخلاق خوبش تصمیم به طلاق گرفتن از شوهرش گرفته است. ما این رفتار را از منظر روانشناسی بررسی کردیم.

می ترسم دخترها عاشق مرد من شوند

ترس از دست دادن همسر یکی از دغدغه های برخی از زنان پس از ازدواج است. چندی پیش صحبت های زنی به نام «ثنا» در دادگاه خانواده و دلیل درخواست طلاق او در شبکه های اجتماعی پربیننده شد. این خانم به دلیل ترس از اینکه زنان و دختران دیگر جذب شوهرش شوند تصمیم به طلاق گرفته است.

در ادامه بخش هایی از صحبت های این زن در دادگاه خانواده و تحلیل روانی این ماجرا را مشاهده می کنید.

زن جوان به نام ثنا به قاضی می گوید: «مشکل این است که من می خواهم با شوهرم هر کجا که می رود بروم، میلاد آنقدر خوش اخلاق و خوش اخلاق است که همه به سرعت جذب او می شوند و نمی توانم او را تنها جایی بگذارم. به همین دلیل ترجیح می‌دهم از او طلاق بگیرم و جدا زندگی کنم تا اینکه فکر کنم زنان و دختران دیگر جذب او شده‌اند.» قاضی از زن جوان می پرسد: «آیا تا به حال اشتباهی دیده ای که اینطور فکر کنی؟»، «ثنا» می گوید: «نه، اما چون می دانم او بسیار مهربان و مهربان است، می ترسم که است، فکر می کنم وقتی او با زنان دیگر مانند من رفتار می کند، آرام آرام همه به او علاقه مند می شوند.” (منبع: ایران)

زنی کم اعتماد به نفس

همانطور که احتمالا متوجه شده اید، این خانم می ترسد که مرد خود را از دست بدهد، زیرا همانطور که می گوید او بسیار خوب، خوش اخلاق و جذاب است. واقعیت این است که این خانم اعتماد به نفس و مهارت کافی برای تداوم زندگی مشترک خود را ندارد و اگر قرار بود با فرد دیگری ازدواج کند این ترس به شکل و عنوان دیگری او را همراهی می کرد.

طلاق و محدودیت شوهر راه حل نیست

اگر شما به عنوان یک زن این احساس را دارید پس باید بدانید که در این مواقع راه حل طلاق و محدود کردن همسرتان نیست. اگر مرد خود را بیش از حد زیر سوال ببرید و مدام او را زیر نظر داشته باشید، او را از زندگی فراری می دهید و در جای دیگری آرامش می جوید. شما نمی توانید به همه بگویید هر لحظه به مرد من نگاه نکنید یا هر لحظه به او نچسبید زیرا می ترسید دیگران جذب مرد شما شوند. در این مواقع باید سعی کنید رفتار درستی از جانب خود داشته باشید.

کاش این خانم بیشتر قدر خودش را بداند

در جلسات مشاوره به خانم‌هایی مثل «ثنا» پیشنهاد می‌شود که راه‌هایی برای افزایش اعتماد به نفس و مهارت‌های کافی بیاموزند، زیرا اگر مردتان متوجه ضعف شما شود، نسبت به شما سرد می‌شود و دیگر احترام و جایگاه قبلی را نخواهید داشت. داشته است . البته هرکسی یک سری عیب و کاستی در زندگی دارد. از دست دادن خودت فاجعه نیست. بنابراین سعی کنید از دارایی های فعلی خود آگاه باشید و برای توانمندسازی خود کوشاتر باشید. استعدادهای خود را کشف کنید و به خود ارزش بیشتری بدهید.

وقتی عشق آتشین اولیه محو می شود

برخی از زوج ها با گذشت زمان دیگر هیچ احساس عاطفه و عشقی بین آنها وجود ندارد. بعد فکر می کنند که عشق و علاقه زیاد مخصوص دوران شیدایی روزهای اول ازدواج است و بعد از آن دیگر لازم نیست. متأسفانه وقتی این عشق و ابراز محبت کم رنگ شود، اتفاقات نامطلوبی رخ می دهد. پس برای جلوگیری از این مشکل، زوجین باید رفتارهای خاصی را بیاموزند و قبل از هر چیز باید بدانند که صمیمیت، رکن اساسی جذب همسران به یکدیگر است که انواع مختلفی دارد: صمیمیت جسمانی که باعث میل و تحرک جسمی و ایجاد زناشویی می شود. صمیمیت؛ صمیمیت فکری و ذهنی که باعث ایجاد علاقه، سازگاری و پذیرش می شود. صمیمیت عاطفی که باعث ایجاد مراقبت و محبت می شود و در نهایت به نزدیکی عاطفی کمک می کند. صمیمیت معنوی یا معنوی که باعث احترام و قدردانی می شود.

آیا جایی برای این ترس وجود دارد؟

این خانم در دادگاه گفت می ترسم زن و دختر به شوهرم علاقه مند شوند. وقتی به عنوان یک زن به اندازه کافی اعتماد به نفس دارید و اجازه نمی دهید بترسید و از طرفی رفتار درستی دارید و مردتان فردی متعهد است، اگر منطقی به آن نگاه کنیم جایی برای این نگرانی ها و ترس ها باقی نمی ماند.

نویسنده: فریبا البرز کارشناس ارشد مشاوره خانواده

می ترسم دخترها عاشق مرد من شوند