موافقت اوقاف با واگذاری بناهای تاریخی سمنان/کاروانسرای قوشه دامغان درخواست سرمایه گذاری دارد.


به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حجت الاسلام اسماعیل تدینی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان پیش از ساعت ۱۲ ظهر امروز در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با واگذاری بناهای تاریخی موافقت کرد. استان، بیان کرد: سرمایه گذار خصوصی برای سرمایه گذاری در کاروانسرای قوشه دامغان اعلام آمادگی کرده است.

گفت: وقف پشتوانه اقتصادی دین است. وقتی در مقوله اقتصاد خلاء وجود داشته باشد، کمک های مالی می تواند تأثیر مفیدی داشته باشد.

مدیرکل کمک های خیرین و امور خیریه استان سمنان ادامه داد: رویکرد سازمان خیرین علاوه بر مسائل فرهنگی، اقتصادی است. در خصوص ساختمان مرکزی اوقاف تهران، بخش زیادی به فعالیت های شرکت دانش بنیان با تمرکز بر سرمایه گذاری و توانمندی ها و ارائه خدمات مطلوب این سازمان اختصاص دارد.

تدینی تصریح می کند: فرصت های سرمایه گذاری زیادی در حوزه اهدا وجود دارد. نوع سرمایه گذاری مشارکتی است و سرمایه گذار نگران امنیت سرمایه گذاری نیست.

وی گفت: سال گذشته ۱۶ طرح به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان در وقف سرمایه گذاری شد و امسال ۲۵ طرح در کمیته های تخصصی سرمایه گذاری در دست بررسی است و در واقع سود سرمایه گذاری در وقف از مردم خواهد بود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: اوقاف در امر مرمت بناهای تاریخی با میراث فرهنگی همکاری داشته و این امکان برای سرمایه گذاران وجود دارد که طرح مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را جهت مقتضی به این اداره کل ارائه کنند. همکاری، بسته به نوع تکلیف بلند مدت.

تدینی پیشنهاد کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی بودجه را به عنوان طرح مطالعاتی ساختمان در نظر بگیرد تا طرح های مطالعاتی با انسجام مناسب به سرمایه گذاران ارائه شود.

وی گفت: بازسازی کاروانسراهای مسیر بارگاه امام رضا(ع) می تواند خدمات بسیار مفیدی را به زائران ارائه کند.

انتهای پیام/۷۴۰۰۱/م/
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید