You are currently viewing مواد مغذی موجود در آووکادو به دکتر رویا خادمیان کمک می کند

مواد مغذی موجود در آووکادو به دکتر رویا خادمیان کمک می کند


co144 1.  ترکیب موجود در آووکادو به درمان سرطان خون کمک می کند

آووکادو به درمان سرطان خون کمک می کند

بر اساس یک مطالعه جدید ، ترکیب موجود در آووکادو ممکن است راه بهتری برای درمان سرطان خون باشد.

دکتر پل اسپاگنولو ، محقق دانشگاه گلف کانادا می گوید: “این ترکیبات اولین آنزیم هایی را که دانشمندان به عنوان عوامل کلیدی در رشد سلول های سرطانی شناسایی کرده اند مورد هدف قرار می دهند.”

به گزارش ساینس دیلی ، در این مطالعه لوسمی میلوئید حاد (AML) ، کشنده ترین نوع لوسمی مورد بررسی قرار گرفت. بیشتر بیماریها در سنین بالای 65 سال رخ می دهند و کمتر از 10 درصد از بیماران پنج سال پس از تجربه علائم زندگی می کنند.

اسپاگنولو گفت: “سلول های لوسمی دارای سطح بالایی از آنزیمی به نام VLCAD هستند که در متابولیسم آنها دخیل است.”

وی گفت: “این بستگی به نحوه زندگی سلول دارد.” متوجه شدم که این ترکیب کاندید درمان پزشکی است. “این اولین بار است که VLCAD در هر نوع سرطانی مورد هدف قرار می گیرد.”

در این مطالعه ، محققان مواد مغذی موجود در انواع ترکیبات را بررسی کردند و به دنبال هر چیزی که بتواند آنزیم را مهار کند ، بودند. بهترین ترکیب از آووکادو تهیه شده است.

VLCAD ممکن است شاخص خوبی برای شناسایی بیماران مناسب برای این نوع درمان باشد. همچنین می تواند یک نشانگر برای اندازه گیری فعالیت بالینی باشد و راه را برای استفاده از این مولکول در آزمایشات بالینی انسان هموار کند.

در حال حاضر ، حدود نیمی از بیماران AML بالای 65 سال تحت درمان موقت هستند. برخی دیگر تحت شیمی درمانی هستند ، اما این داروها بسیار سمی هستند و می توانند بیماران را بکشند.

محققان در حال تلاش برای یافتن درمانی برای این گروه از بیماران هستند.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر رویا خادمیان روی لینک زیر کلیک کنید.

برنامه غذایی بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید