من می خواهم یک بازیگر مشهور باشم


توصیه شخصی: من می خواهم یک سوپراستار باشم اما پدرم می خواهد از من دکتر بسازد

من می خواهم یک بازیگر مشهور باشم

پرسیدن:

من سال آخر رشته تجربی هستم ولی اصلا علاقه ای به پزشکی ندارم. برای من واضح است که در این زمینه به جایی نمی رسم، اما پدر و مادرم درگیر این کار نیستند. من عاشق بازیگری هستم و اگر به من اجازه دهند سوپراستار خواهم شد. پدرم می خواهد من را دکتر کند تا به پسرش افتخار کند. من خسته و ناامید هستم. باید چکار کنم؟

پاسخ:

مخاطب عزیز، شما در یکی از حساس ترین دوران زندگی خود قرار دارید و به زودی باید در یک ماراتن طاقت فرسا و نفس گیر برای قبولی در کنکور شرکت کنید. طبیعی است که در سن و سال خود برای انتخاب رشته و شغل مناسب بسیار نگران باشید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند دلیل تصمیم خود را بررسی کنید.

استعداد بازیگری داری؟

در سوالتان گفتید که به بازیگری علاقه دارید اما در کنار علاقه استعداد بازیگر شدن را هم تشخیص داده اید؟ به راحتی می توان گفت که می خواهم سوپراستار شوم، اما بهتر است از استادان این حرفه کمک بگیرم تا بررسی کنیم که آیا این استعداد را دارید یا نه زیرا علاوه بر علاقه، بهتر است استعداد این را نیز داشته باشید. حرفه . در این صورت قرار است شما سریعتر از دیگران به جاده بزنید تا به یک بازیگر توانا تبدیل شوید.

پاسخ منطقی به نگرانی های والدین

اگر استعداد بازیگری را بذر می‌دانید، این بذر برای رشد و تبدیل شدن به یک نهال بزرگ، نیاز به تمهیدات دیگری مانند خاک، آب و نور کافی، مراقبت مناسب و عوامل دیگر دارد. حتی اگر استعداد بازیگری را تشخیص دهید، دریافت حمایت خانواده در مسیر موفقیت بسیار مهم است. با این حال، خانواده شما نگران ورود شما به این تجارت هستند و این نگرانی ها را به شما ابراز کرده اند. سعی کنید در فضایی آرام برای نگرانی های آنها پاسخ مناسب پیدا کنید. اگر بتوانید آنها را متقاعد کنید، مسیر موفقیت شما هموارتر خواهد بود.

شانس موفقیت در پزشکی بیشتر است یا بازیگری؟

برای انتخاب شغل مناسب چند فاکتور را در نظر بگیرید. ورود به میدان پیست خطر بالقوه ای دارد. مثلا ریسک ورود به زمین فوتبال با ریسک ورود به عرصه نقاشی معماری یکی نیست. هر چه جستجوی کار بیشتر باشد، خطر بدست آوردن آن بیشتر است. حال اگر می خواهید در حرفه بازیگری موفق شوید، ممکن است در معرض خطر بالقوه بالاتری نسبت به موفقیت در حرفه پزشکی باشید، زیرا با مروری بر حرفه بازیگری در کشور خودمان و حتی در جهان، به آن موفقیت در حرفه بازیگری پی می بریم. تنها به تلاش بستگی دارد که فرد نیست، بلکه مولفه های دیگری نیز وجود دارد، اما خطر موفقیت در حرفه پزشکی کمتر است و تلاش شما در این حرفه ممکن است مهمترین عامل در پیش بینی موفقیت شما باشد. خانواده شما ممکن است نگران این موضوع باشند.

از یک مشاور شغلی کمک بگیرید

فرصت را از دست ندهید و به یک مشاور شغلی – آموزشی مناسب مراجعه کنید. توصیه ما به شما دوست عزیز این است که برای آشنایی بیشتر با این موضوع به مشاوره شغلی تحصیلی مراجعه کنید چرا که انتخاب شغل می تواند تاثیر زیادی در آینده شما داشته باشد و درصد بسیار زیادی از رضایت شما از زندگی در سال های بعد رضایت شما را جلب کند. بازگشت به محل کار و محیط کار.

نویسنده: مهدی خراسانی | کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی