You are currently viewing منشاء بیماریهای روانی

منشاء بیماریهای روانی


سلامت روان می تواند ریشه در شرایط مختلف فیزیکی یا عدم تعادل داشته باشد. این می تواند به طرق مختلف از جمله این نابرابری ها ظاهر شود.

 • آکنه یا سرمازدگی
 • آرتروز
 • سلامت دستگاه گوارش (IBS / IBD / دیورتیکولیت)
 • التهاب
 • شرایط خود ایمنی
 • عدم تعادل قند خون
 • عدم تعادل هورمونی
 • کاندیدیازیس


PLUS – هنگامی که شما یک چالش مزمن یا مداوم برای سلامتی دارید ، احساس خوب و متعادل بودن دشوار است.نمی تواند

بنابراین … ممکن است تعجب کنید – چگونه این اتفاق افتاد؟

 1. بسیاری بسیار مشتاق هستند رژیم های سخت‌ قطع همه گروه های غذایی به دلیل سوء هاضمه ، دریافت همه مواد مغذی ضروری را برای مغز و بدن شما دشوار می کند. فلز روی اهن ویتامین B منیزیم میزان ویتامین D و اسیدهای چرب امگا 3 با افسردگی و کاهش انرژی ارتباط دارد.
 2. من زیاد می خورم ناسالم؛ کربوهیدراتهای اصلاح شده قند خون سفید عظیم ، مانند نان سفید و کیک ، می تواند به سرعت افزایش و کاهش یابد. این می تواند منجر به انرژی کم و تحریک پذیری شود.
 3. مطالعات در حال بررسی اثرات غذا هستند میکروبیوتای روده (موجودات در دستگاه گوارش) و تأثیر آنها بر سلامت کلی و سلامت روان
 4. مغز بسیار مقاوم است آنتی اکسیدان ها (آسیب سلولی) و التهاب مزمن افسردگی اضطراب این بیماری در هر دو اختلال روانی از جمله اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی نقش دارد.
 5. سابقه خانوادگی این می تواند خطر ایجاد شرایط روحی یا جسمی را افزایش دهد. با این حال ، این به توسعه یک رویکرد شخصی برای پیش بینی خطر بیماری و سالم ماندن کمک می کند.
 6. استرس / ضربهبسیاری از آنها استرس و / یا ضربه ای باورنکردنی را تجربه کرده اند. هر دو با التهاب و درد سیستمیک همراه هستند. به دیس بیوز و سوء تغذیه کمک می کند.

آیا می تواند مربوط به نکات بالا باشد؟

در اینجا برخی از تغییرات مثبتی وجود دارد که می توانید برای بهبود عادات غذایی و شیوه زندگی خود برای حمایت از سلامت روان خود ایجاد کنید.

 1. در طول روز یک رژیم معمولی داشته باشید و مطمئن شوید که در هر وعده غذایی هم پروتئین و هم چربی می خورید تا به تعادل قند خون شما کمک کند.
 2. شکر تصفیه شده را انتخاب کنید و بیشتر غلات کامل بخورید.
 3. خوردن “رنگین کمان” انواع میوه ها و سبزیجات می توانند وضعیت تغذیه روزانه شما را بهبود بخشیده و آنتی اکسیدان های ایجاد کننده التهاب را کاهش دهند.
 4. مقدار زیادی آب تصفیه شده با کیفیت خوب بنوشید.
 5. خوردن روزانه یک ماده تخمیر شده (که حاوی باکتری های مفید برای میکروبیوم است) التهاب را کاهش می دهد. ** اگر از غذاهای تخمیر شده استفاده نمی کنید ، به آرامی بروید. 🙂
 6. به طور منظم تمرین کن
 7. شامل مدیتیشن و / یا تمرکز حواس باشید. درمانهای دیگری نیز وجود دارد.
 • EMDR – حساسیت زدایی و برنامه ریزی مجدد حرکات چشم
 • درمان رفتاری شناختی
 • درمان بین فردی
 • تحلیل روانی
 • روان درمانی روان پویایی
 • روان درمانی کمکی

علاوه بر روحیه خوب و رفاه عمومی ، نقش رژیم غذایی و تغذیه برای سلامت روان پیچیده است. اما تحقیقات پیوند این دو با سرعت زیادی در حال رشد است. شواهد نشان می دهد که رژیم غذایی ممکن است در ایجاد بیماری های روانی از جمله افسردگی و اضطراب نقش داشته باشد. می تواند از پیشگیری و مدیریت حمایت کند.

آیا علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه تغذیه جامع می تواند به شما کمک کند ، هستید؟ برای دریافت کتاب خود اینجا را کلیک کنید

20 دقیقه مشاوره رایگان

منابع

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4909610/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2738337/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7084175/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5641835/

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fpsyt.2019.00451/full

https://sph.umich.edu/pursuit/2019posts/mood-blood-sugar-kujawski.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7352291/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5641835/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30415609/

https://www.apa.org/monitor/2011/12/ ورزش کنیددیدگاهتان را بنویسید