مقاومت یک تهدید وجودی و نه استراتژیک برای رژیم صهیونیستی است – خبرگزاری مهر ایرانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، حسن عزالدین از اعضای فراکسیون وفادار به مقاومت در پارلمان لبنان بر تهدید وجودی و نه تهدید راهبردی برای دشمن صهیونیستی تاکید کرد.

عزالدین در کنفرانسی به مناسبت چهلمین سالگرد تشکیل مقاومت لبنان، افزود: این مقاومت دشمن را مجبور کرد از سرزمینی که به زور اشغال کرده بود عقب نشینی کند تا پروژه شهرک سازی توسعه طلبانه اش از سر گرفته شود. سرزمین مقدس فلسطین محدود خواهد شد، یعنی رژیمی که مبتنی بر اشغالگری بود و سعی در گسترش نفوذ خود داشت، به شکست خود اعتراف کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: مقاومت در سال ۲۰۰۰ این دشمن را از لبنان بیرون کرد و شکستی را بر وی تحمیل کرد و عملاً طرح صهیونیست‌ها موسوم به «اسرائیل بزرگ» را ناکام گذاشت. مقاومت می درخشد، رشد می کند، نیروها و تجهیزات را افزایش می دهد و آمادگی کامل برای پاسخگویی به هرگونه حماقت و تهاجم دشمن را دارد. دشمن اکنون هزاران بار در محاسبات خود برای هر اقدام خود علیه مقاومت و لبنان تجدید نظر می کند.

این نماینده لبنانی در پایان درباره تحولات داخلی لبنان گفت: همه احزاب سیاسی لبنان باید برای تسریع روند تشکیل دولت تلاش کنند و مسئولیت ملی و اخلاقی خود را برای جلوگیری از فروپاشی لبنان انجام دهند. برای در امان ماندن از دیکته های خارجی تحمیل شده توسط آمریکا باید به خود و توانایی های خود ایمان داشته باشیم. بر این اساس در منابع نفت و گاز سرمایه گذاری خواهیم کرد و از توان انسانی خود استفاده خواهیم کرد.