You are currently viewing مقاومت به انسولین: ریزش مو و رژیم غذایی

مقاومت به انسولین: ریزش مو و رژیم غذایی


اهمیت غذا را برای جلوگیری از ریزش مو کشف کنید

در این مقاله، رژیم غذایی و مقاومت به انسولین اهمیت ریزش مو مورد بحث قرار گرفته است.

 • اهمیت غذا را برای جلوگیری از ریزش مو کشف کنید
 • ریزش مو و افزایش قند خون
 • مقاومت به انسولین و ریزش مو ؛ رژیم غذایی چگونه باعث ایجاد آلوپسی آندروژنتیک می شود؟
 • دی هیدروتستوسترون (DHT)
 • سندرم متابولیک و شرایط پزشکی
 • اهمیت غذا در مقاومت به انسولین
 • چربی های سالم برای سلامتی مفید هستند
 • چربی های سالم شما را چاق نمی کند. آنها برای شما مناسب هستند و به شما در مبارزه با مقاومت به انسولین کمک می کنند
 • مقاومت به انسولین چیست؟
 • مقاومت محافظت نشده انسولین می تواند منجر به دیابت نوع 2 شود
 • مقاومت به انسولین و ریزش مو
 • انسولین برای کاهش مصرف روزانه قند خون v. نکات SHBG و DHT
 • برنامه غذایی متناسب با نوع بدن خود بخورید

برنامه ای برای توضیح مقاومت به انسولینانسولین یک هورمون ضروری است که بدن شما برای تنظیم قند خون از آن استفاده می کند. میزان قند خون شما بستگی به نحوه ذخیره چربی در بدن شما دارد. این می تواند بر بسیاری از سیستم های بدن شما از جمله سلامت قلب و رشد مو تأثیر بگذارد.

مطالعه ای در مجله اروپایی ریسک قلب و عروق نشان داد که زنان با مقاومت آندروژن پایین تر (AGA) یا طاسی الگوی زنان ارتباط دارند.

ریزش مو و افزایش قند خون

تحقیقات نشان داده است که غذاهای فرآوری شده به دلیل بار بالای قند خون از ریزش مو جلوگیری می کنند. آشپزی با شاخص گلیسمی بالا قند خون شما را بعد از غذا افزایش می دهد. مطالعات دیگر نشان داده است که طاسی مردانه با افزایش مقاومت به انسولین ارتباط دارد. آنها حتی می توانند بیماری را به دلیل مقاومت به انسولین نامگذاری کنند.

مقاومت به انسولین و ریزش مو ؛ رژیم غذایی چگونه باعث آلوپسی آندروژنتیک می شود؟

ممکن است شما در مورد آلوپسی آندروژنتیک شنیده باشید ، وضعیتی که بسیاری از افراد (مردان و زنان) را درگیر می کند. برخی زودتر از دیگران آن را تجربه می کنند.

به طور سنتی تصور می شد که مردانگی از نظر ژنتیکی با هم ارتباط دارند. از رگ خونی عبور می کند. ریزش مو اخیر شواهدی بین مقاومت به انسولین و سندرم متابولیک یافت شد.

دی هیدروتستوسترون (DHT)

مطالعات اخیر (به عنوان مثال ، این یکی ، این یکی) نشان می دهد که سندرم متابولیک و مقاومت به انسولین را می توان در مراحل اولیه طاسی مردانه پیش بینی کرد. این دو شرایط به هم مرتبط هستند و تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

دی هیدروتستوسترون (DHT) یک هورمون مردانه است. وقتی فردی از ریزش موی مردانه رنج می برد ، به نظر می رسد DHT به فولیکول های مو چسبیده است. این میزان ریزش مو را در طول زمان کاهش می دهد ، حتی زمانی که دیگر کار نمی کند. این روند رشد موهای جدید را متوقف می کند.

سندرم متابولیک و شرایط پزشکی

با افزایش وابستگی ما به غذاهای فرآوری شده و غذاهای ناسالم ، جمعیت در حال افزایش است.

در زیر لیستی از بیماری های مرتبط با سندرم متابولیک آمده است.

 • قند خون بالا (قند خون بالا)
 • تری گلیسیریدهای پلاسما بالا
 • فشار خون
 • HDL (کلسترول “خوب”) پایین است
 • چاقی

درمان مقاومت به انسولین برای انطباق رژیم غذایی شما

اهمیت غذا در مقاومت به انسولین

رژیم غذایی شما و غذاهایی که می خورید سه عامل اصلی یائسگی هستند: انسولین ، خواص بیولوژیکی و DHT. برخی از غذاهایی که می خورید سطح انسولین شما را افزایش می دهد. این واکنش ها میزان DHT را در سیستم شما افزایش می دهد. غذاهایی که سطح انسولین شما را افزایش می دهند می توانند منجر به سندرم متابولیک شوند.

چربی های سالم برای سلامتی مفید هستند.

آیا تا به حال در مورد مفهوم “چربی خوب” چیزی شنیده اید؟ اسیدهای چرب چند غیر اشباع ، امگا 3 و 6 برای شما مناسب است. علاوه بر این ، مصرف لینولئیک و اسید لینولئیک می تواند سطح HDL شما را افزایش دهد. جالب اینجاست که این چربی ها مهار کننده های 5-آلفا ردوکتاز هستند. 5-آلفا ردوکتاز تستوسترون را به DHT تبدیل می کند. DHT باعث ریزش مو می شود.

بنابراین ، رژیم های کم HDL باعث افزایش 5-آلفا ردوکتاز و افزایش DHT می شود. می تواند ریزش مو را بدتر کند

اسید لینولئیک مزدوج (CLA) یا اسید چرب به نام لینولئیک اسید در گوشت گاو و کره یافت می شود. (من شیر نمی خورم ، من را می ترساند) بدن نمی تواند این اسیدهای چرب را هضم کند ، بنابراین ما باید غذای آنها را جذب کنیم.

کره گوشت گاو گوشت قرمز چربی ها ذهن بسیاری را می ترساند. افزایش وزن حملات قلبی و غیره ، اما در عمل کیفیت بالایی دارند. چربی های سالم برای شما عالی هستندنمی تواند

چربی های سالم شما را چاق نمی کند. آنها برای شما مناسب هستند و به شما در مبارزه با مقاومت به انسولین کمک می کنند.

اغلب تصور می شود که چربی های سالم شما را چاق می کند. چربی ها برای سوزاندن چربی استفاده می شوند. عضله سازی تشکیل استخوان ؛ می تواند سرطان را درمان کند. در چند سال گذشته ، میزان چربی های سالم را که می خورم افزایش داده ام. صادقانه می گویم که وزن من هرگز ثابت نبود. من غذا نمی خورم و توجه دارم که کالری ندارد. در واقع من کالری بیشتری نسبت به گذشته می خورم.

بدن انسان برای سالم ماندن به سه چربی نیاز دارد. چربی های اشباع شده (بله) اسیدهای چرب غیر اشباع امگا 3 و چربی های غیر اشباع امگا 6 همه این چربی های مختلف عملکردهای متفاوتی دارند ، از هضم تا عملکرد مغز. (ماهی ، گوشت ، دانه ، آجیل)

مانند همه چیز ، کیفیت ضروری است. به ویژه هنگامی که محصولات حیوانی می خوریم ، فقط حیوانات تغذیه شده با علف را می خوریم.

مقاومت به انسولین چیست؟

در مورد سلامتی ، اصطلاح “مقاومت به انسولین” به طور فزاینده ای مورد بحث است. این یک بیماری است که در آن سلول های بدن مانند انسولین پاسخ نمی دهند.

بدن شما سطح قند خون شما را در حد طبیعی تنظیم می کند. وقتی قند یا کربوهیدرات می خورید ، در بدن شما به گلوکز تبدیل می شود. در پاسخ ، بدن شما انسولین مورد نیاز برای تزریق گلوکز را به تمام سلول های بدن شما ترشح می کند.

مقاومت محافظت نشده انسولین می تواند منجر به دیابت نوع 2 شود.

هنگامی که بدن شما در برابر انسولین مقاوم می شود ، سلول های شما قادر به جذب گلوکز مورد نیاز برای انرژی نیستند. سطح انسولین شما به جای توزیع در سلول های شما در خون شما بسیار بالا است. بدن شما انسولین بیشتری را در پاسخ به قند خون بالا ترشح می کند ، چرخه ای شروع می شود. محافظت نشده این چرخه باعث دیابت نوع 2 می شود.

مقاومت به انسولین و ریزش مو

موهای ما تحت تأثیر تغییرات مداوم قند خون قرار می گیرند. علاوه بر این ، نمی تواند در برابر بالا و پایین های ثابت که چرخه رشد را مختل می کند ، مقاومت کند. به همین دلیل ، مقاومت به انسولین می تواند منجر به ریزش مو شود. مو یکی از اولین علائم وجود چیزی روی بدن است.

فرهنگهای بومی به این نوع غذاها که باعث کم و زیاد شدن غذا می شد دسترسی نداشتند. مثلا، رژیم غذایی اینوئیت عمدتا از چربی و ماهی تشکیل شده است. بدیهی است که آنها فریب نمی خورند.

هورمون های بدن انسان با یکدیگر تعامل دارند. هنگامی که هورمون های خاصی (علاقه یا کاهش) تحت تأثیر قرار می گیرند ، هورمون های دیگر نیز تحت تأثیر قرار می گیرند. آنها همچنین می توانند نحوه واکنش خود را تغییر دهند.

تا دیر نشده امتحان کنید.

همانطور که می بینید ، ارتباط بین انزال زودرس و مقاومت به انسولین می تواند منجر به بیماری جدی تری مانند دیابت شود. بنابراین ، زنان یائسه اولیه باید در معاینات منظم از نظر دیابت نوع II و مقاومت به انسولین مورد آزمایش قرار گیرند.

انسولین SHBG و DHT

مردان و زنان مبتلا به ریزش مو سطوح پایین تری از گلوبولین متصل کننده هورمون جنسی (SHBG) دارند. رابطه بین انسولین و SHBG هنگامی که سطح SHBG بالا باشد وقتی سطح انسولین بالا باشد ، کم است.

با افزایش سطح SHBG ، سطح DHB کمتر می شود زیرا SHBG با DHT مرتبط است. DHT را به گیرنده های آندروژن متصل می کند. این واکنش ها DHT را که باعث ریزش مو می شود ، کاهش می دهد و باعث ریزش مو می شود.

نکاتی برای کاهش مصرف روزانه قند خون

همچنین از شاخص قند خون برای محاسبه میزان مصرف کربوهیدرات استفاده می شود. علاوه بر این ، غذاهای دارای بار قند خون بالا حاوی آنزیم نیستند. آنها عامل اصلی بسیاری از بیماری ها و مشکلات سلامتی از جمله ریزش مو هستند.

علاوه بر این ، برای حفظ سلامت بدن خود. برای آرام کردن ذهن و افزایش انرژی ؛ رژیم GI پایینی داشته باشید. غذاهای طبیعی ؛ چربی های سالم ؛ گوشت ماهی سبزیجات ؛ آجیل؛ آبگوشت بخورید.

برنامه غذایی متناسب با نوع بدن خود بخورید

در نهایت ، از آنجا که همه ما متفاوت هستیم ، به یاد داشته باشید که غذاهای مناسب برای نوع بدن خود بخورید. بدن ما به چیزهای متفاوتی نیاز دارد.

سعی کنید میزان GI خود را به صورت روزانه کاهش دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعیین میزان GI در رژیم غذایی خاص ، به www.glycemicindex.com مراجعه کنید

با 55 دلیل ریزش مو آشنا شوید لطفاً این پیوند را با دقت بررسی کنید.

در مورد شیوه های زندگی مانند سلامت مطلوب و شیوه زندگی رضایت بخش بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.دیدگاهتان را بنویسید