معرفی ۵ جایزه معتبر سینما


شهرت با مشهورترین جوایز سینمایی به جز اسکار، کن و گلدن گلوب

معرفی 5 جایزه معتبر سینما

۱- پلنگ طلایی

جشنواره بین المللی فیلم «لوکارنو» که به دلیل شهرت این جایزه به «پلنگ طلایی» معروف است، از سال ۱۹۴۶ هر ساله در سوئیس برگزار می شود. نکته منحصر به فرد در مورد این جشنواره این است که در “Piazza Grande”، میدان اصلی شهر برگزار می شود. یکی از بزرگ ترین اکران های سینمای جهان که می تواند همزمان چندین هزار تماشاگر را در خود جای دهد. لوکارنو در هفتاد و پنجمین سال خود جایزه پلنگ سبز را برای نشان دادن اهمیت مراقبت از محیط زیست معرفی کرد. این جایزه که با همکاری گروه محیط زیست صندوق جهانی حیات وحش اعطا می شود، بهترین فیلم را که موضوعی محیطی را منعکس می کند، به رسمیت می شناسد.

۲- بفتا

بفتا، مختصر جوایز فیلم آکادمی بریتانیا، در سال ۱۹۴۷ توسط آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا تأسیس شد و اولین جشنواره جوایز دو سال بعد آغاز شد. امروزه بفتا یک جایزه بزرگ در صنعت سینما است و معمولاً با اسکار مقایسه می شود. ماسک نمایشی روی یک پایه سنگی جایزه ای است که برندگان بفتا به خانه می برند. اگرچه مراسم اهدای جوایز بفتا هر ساله برگزار می شود، اما برگزارکننده آن که در واقع یک موسسه خیریه مستقل است، در طول سال میزبان برنامه های مختلفی مانند نمایش فیلم، جلسات پرسش و پاسخ، سخنرانی و مراسم «شب قدردانی» است.

۳- نرخ فیلم

صنعت فیلم در هند آنقدر بزرگ و جدی است که از بالیوود هندی برای هالیوود آمریکایی صحبت می کنند. قدیمی ترین جشنواره فیلم در این کشور جایزه فیلم فیر است که در سال ۱۹۵۴ تاسیس شد. تندیس “بانوی سیاه” جایزه ای است برای کسانی که مورد قدردانی مردم و داوران قرار می گیرند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد Filmfare این است که جوایز جداگانه ای برای کارگردانی موسیقی، خوانندگی، رقص و ترانه سرایی دارد. بخش ویژه دیگری از جشنواره با عنوان «زرق و برق و استایل» به کسانی که شیک ترین لباس ها را روی پرده و خارج از آن می پوشند، جایزه می دهد.

۴- شیر طلایی

جشنواره فیلم ونیز که به خاطر برترین جایزه خود، شیر طلایی شناخته می شود، یکی از معتبرترین و قدیمی ترین جوایز سینمایی از سال ۱۹۳۲ است. منحصر به فرد این جشنواره، جایزه “انسانیت” است که به فیلمسازان و بازیگرانی اهدا می شود که اقدامات بشردوستانه انجام می دهند. اقدامات.

۵- خرس طلایی

خرس طلایی یا به عبارت دقیق تر جشنواره بین المللی فیلم برلین که از سال ۱۹۵۱ (پس از جنگ سرد) هر ساله در پایتخت آلمان برگزار می شود، یکی از معتبرترین جشنواره های فیلم است. خرس نماد برلین در دو رنگ نقره ای و طلایی به برندگان اهدا می شود و به قدری معروف شده که همه این جشنواره را نه با نام اصلی بلکه با نماد و مجسمه اش می شناسند. هر ساله همزمان با جشنواره خرس طلایی، بازار فیلم اروپا برگزار می‌شود که در آن تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و توزیع‌کنندگان فیلم می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، شریک پیدا کنند و قراردادهای تجاری منعقد کنند.

سینما