You are currently viewing معده یا هلیکوباکتر پیلوری و درمان تغذیه ای

معده یا هلیکوباکتر پیلوری و درمان تغذیه ای


برخی از مواد مغذی که به درمان عفونت H.pylori کمک می کند
بسیاری از درمان های طبیعی برای هلیکوباکتر پیلوری مورد مطالعه قرار گرفته است. اکثر درمانها میزان باکتری های معده را کاهش می دهند اما آنها را از بین نمی برند. جایگزینی درمان توصیه شده برای هلیکوباکتر پیلوری با داروهای طبیعی توصیه نمی شود ، بنابراین قبل از شروع هرگونه درمان طبیعی با پزشک خود مشورت کنید. می توانید با اجازه پزشک از داروهای بدون نسخه استفاده کنید.

همانطور که قبلا گفتم
پروبیوتیک ها به تعادل باکتری های خوب و بد کمک می کنند. طبق مطالعه ای در سال 2012 ، مصرف پروبیوتیک ها قبل یا بعد از درمان استاندارد هلیکوباکتر پیلوری ممکن است ریشه کنی را بهبود بخشد. آنتی بیوتیک ها باکتری های خوب و بد معده را از بین می برند. پروبیوتیک ها به تقویت باکتری های خوب کمک می کنند. می تواند رشد مخمر را کند کند. محققان شواهدی یافته اند که لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس بهترین نتایج را دارد.

چای سبز
چای سبز می تواند رشد هلیکوباکتر پیلوری کشنده را کاهش دهد. مصرف چای سبز قبل از عفونت از گاستریت جلوگیری می کند و مصرف در زمان عفونت از شدت گاستریت می کاهد.

عسل
هیچ تحقیقی نشان نداده است که عسل تنها باکتری ها را از بین نمی برد. محققان دریافتند که استفاده منظم از عسل می تواند طول درمان را کوتاه کند.

روغن زیتون
روغن زیتون می تواند باکتری های H.pylori را درمان کند. بر اساس مطالعه ای در سال 2007 ، روغن زیتون دارای خواص ضد باکتریایی در برابر هشت باکتری H.pylori است.

ریشه شیرین بیان
ریشه شیرین بیان یک درمان طبیعی رایج برای زخم معده است. می تواند با H.pylori مبارزه کند. بر اساس مطالعه ای در سال 2009 ، ریشه شیرین بیان ممکن است مستقیماً باکتری ها را از بین نبرد اما از اتصال آن به دیواره سلولی معده جلوگیری کند.

کلم بروکلی
در نهال های کلم بروکلی ، ترکیبی به نام سولفورافان ممکن است در برابر H. pylori موثر باشد. این غذا می تواند ورم معده را تسکین دهد. همچنین می تواند چسبندگی باکتری ها و اثرات آن را کاهش دهد.

پرتو درمانی
هلیکوباکتر پیلوری مقاوم در برابر نور است. پرتودرمانی از اشعه ماوراء بنفش برای از بین بردن هلیکوباکتر پیلوری در معده استفاده می کند. محققان معتقدند که فتوتراپی مورد استفاده در معده بی خطر است. این روش معمولاً زمانی استفاده می شود که آنتی بیوتیک ها پاسخ نمی دهند.

خلاصه
بسیاری از افراد در طول زندگی خود باکتری دارند و هیچ علامتی را تجربه نمی کنند. این باکتری ها می توانند هنگام ایجاد گاستریت مزمن عوارض جانبی جدی ایجاد کرده و بدون خونریزی منجر به سرطان معده از جمله سرطان معده شوند. هلیکوباکتر پیلوری یک عامل خطر اصلی برای برخی از انواع سرطان معده است. بر اساس CDC 1998 ، میزان ریشه کنی هلیکوباکتر پیلوری با آنتی بیوتیک ها 61 تا 94 درصد است. هنگامی که آنتی بیوتیک ها با کاهش اسیدیته ترکیب می شوند ، اثر بخشی افزایش می یابد. برای تسریع روند بهبود می توان از داروهای طبیعی استفاده کرد.
در صورت مشاهده علائم ، پزشکان به ندرت آزمایش هلیکوباکتر پیلوری را درخواست می کنند. اگر آزمایش H. pylori شما مثبت بود ، در اسرع وقت تحت درمان قرار بگیرید. داروهای طبیعی بدون درد هستند اما عفونت ها را درمان نمی کنند. به جای درمان منظم و بدون نظارت پزشک از آنها استفاده نکنید.

چگونه می توانیم از عفونت های آینده جلوگیری کنیم؟

علت دقیق عفونت H.pylori هنوز مشخص نیست و هیچ توصیه رسمی برای جلوگیری از آن وجود ندارد. به طور کلی دستان خود را مرتب بشویید. بهداشت شخصی خوب باید با تهیه و پخت دقیق رعایت شود. اگر مبتلا به هلیکوباکتر پیلوری هستید ، درمان خود را کامل کنید تا خطر عود را کاهش دهید.

مژده رحمانیان عضو انجمن تغذیه ایران است

کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید