مصوبه ای برای انتخاب خودی ها در کمیته ملی المپیک/ ماندگاری دلسوزان خدمت یا تشنگان قدرت!


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سه روز مانده به ثبت نام نامزدهای انتخابات کمیته ملی المپیک، جلسه کمیته اجرایی کمیته ملی المپیک صبح یکشنبه تشکیل و ۵ کارشناس ورزشی معرفی شدند، اما این انتخاب ها به انتقاد از کمیته ملی المپیک منجر شده است. علاوه بر ۵ نفر از اعضای هیات مدیره، گزینه های دیگری نیز وجود داشت که هیچ کدام نتوانستند رای لازم را کسب کنند تا با وجود انتقادات اعضای غیروابسته، همچنان متعلق به خبرگان باشد.

* فدراسیون نیست اما خوشحالم که خدمت می کنم!

مجید کیهانی و مجید شایسته دو تن از اعضای هیات مدیره هستند که سال ها ریاست فدراسیون را برعهده نداشتند اما با توجه به انتخاب اعضا به مدت ۴ سال، کاری جز حضور آنها تا پایان سال باقی نمانده بود. عبارت. حتی اگر این فکر وجود داشته باشد، با پایان دوره ۴ ساله کمیته ملی المپیک تغییراتی در هیات رئیسه ایجاد می شود، اما در کمال ناباوری نام این دو نفر از اعضای هیات مدیره در بین اعضای هیات مدیره بود. کاندیداهایی از متخصصان ورزش و جالب است که رای لازم را نیز برای این دوره کسب کردند.

این ۲ رئیس فدراسیون در دوران ریاست خود در رشته های تنیس و دو و میدانی عملکرد خوبی نداشتند و بارها مورد انتقاد ورزشکاران قرار گرفتند اما اکنون پس از ۴ سال حضور در هیئت مدیره تلاش می کنند به عنوان رئیس یا نایب رئیس این فدراسیون فعالیت کنند. کمیته

* نمایندگان دولت روحانی رای دادند، معاون دولت رئیسی نه!

با رای مثبت هیات مدیره، محین فرهادی زاد و فریبا محمدیان ۲ معاون امور بانوان وزارت ورزش در دولت قبل به عنوان ۲ بانوی متخصص معرفی شدند و نکته جالب اینجاست که مریم کاظمی پور معاون وزیر ورزش. ورزش ممکن است دوران حمید سجادی رای لازم را از هیات مدیره کسب نکند.

این ۲ کارشناس ورزشی در انتخابات کمیته رای خواهند داد و یکی از آنها به مدت ۴ سال نایب رئیس بانوان خواهد بود. فریبا محمدیان هم اکنون نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال است. در دوران تصدی معاونت در امور زنان، مدت ها به دلیل بازنشستگی و ادامه فعالیتش مورد انتقاد قرار گرفت.

* قوانین خودی

انتخابات کمیته ملی المپیک در بهمن ماه سال گذشته برگزار نشد که بحث تدوین آیین نامه انتخابات و معرفی کارشناسان ورزشی مطرح شد که خود تصویب آن زمان بر بود. به هر حال بعد از گذشت چند ماه هر دو آیین نامه تصویب شد، اما موضوع کارشناسان ورزشی از ابتدا مطرح شد که این آیین نامه برای خودی ها نوشته شده و مانع از ورود افراد زیادی می شود.

این آیین نامه به تصویب هیأت مدیره رسیده است. گروهی از کاندیداهای خبره از همان هیئت اجرایی انتخاب شدند و همان اعضا به خودشان رای دادند و همین موضوع باعث ایجاد شبهه در مورد فناوری انتخابات شد. حال این انتقاد با معرفی کارشناسان مطرح شده است. چگونه می توان افرادی را که در دوران ریاست خود در فدراسیون های خود عملکرد خوبی نداشته اند به عنوان کارشناسانی معرفی کرد که می توانند کاندیدای ریاست و نایب رئیسی شوند؟ کیهانی که در دوره حضورش در کمیته مالی و بودجه نتوانست حتی یک اسپانسر برای کاروان ایران جذب کند، چگونه می تواند اموری را که باید مربوط به ۵۳ فدراسیون باشد، برعهده بگیرد و اعتبارات مالی آنها را تامین کند؟

* آیا صالحی امیری کاندیدای ریاست جمهوری می شود؟

با معرفی کارشناسان ورزشی و حذف چهره هایی چون کیومرث هاشمی و مناف هاشمی، شایعات زیادی مبنی بر بازگشت سیدرضا صالحی امیری به گوش می رسد. او از دوستان صمیمی حسن روحانی رئیس جمهور وقت بود و اعتبار خوبی برای کمیته و فدراسیون ها دریافت می کرد، اکنون چهره ای محبوب در بین ورزشکاران است. در حالی که وی به صراحت اعلام کرده است که قصد ماندن در کمیته را ندارد، اما اکنون با ورود کارشناسان این شایعه قوت بیشتری نسبت به گذشته دارد که ممکن است او را در میان نامزدهای ریاست جمهوری ببینیم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید