مسجدالحرام خالی از زائر/ یک میلیون زائر در عرفات + عکس و فیلم


به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، عملیات حج تمتع از روز گذشته آغاز شد و زائران حج تمتع پس از محرم شدن عازم صحرای عرفات شدند.


مسجدالحرام خالی از زائران بود

بر همین اساس صبح امروز همه حجاج در عرفات پناه گرفتند و خانه خدا از حجاج خالی شد. در سال های اخیر که زائران در عرفات حضور داشتند و خانه خدا خالی از زائر بود، مراسم پرده تعویض کعبه برگزار شد. اما امسال باید پرده جدید کعبه در روز اول محرم تعویض شود.

با توجه به حضور یک میلیونی زائر در صحرای عرفات، زائران از خانه خدا به سمت کوه عرفات می روند تا ضمن مناجات و مناجات با خدا در مراسم عرفات شرکت کنند.

امسال بیش از یک میلیون زائر از کشورهای مختلف در مراسم حج شرکت کرده و اکنون در عرفات حضور دارند. این در حالی است که از ۲ سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا تعداد حجاج محدود بود و تنها ساکنان عربستان می توانستند در مسجدالحرام حضور یابند، اما امسال یک میلیون زائر از کشورهای مختلف با به شرط داشتن سن کمتر از ۶۵ سال برای شرکت در مناسک حج به سرزمین وحی مشرف می شود.

فیلم هوایی صحرای عرفات همزمان با روز عرفات

فردا در عربستان سعودی عید قربان است و حجاج پس از رمی جمرات موظف به قربانی کردن و انجام سایر اعمال حج هستند. عملیات حج تا ۱۲ ذی الحجه ادامه دارد.

در زیر تصاویری از حضور حجاج امسال در صحرای عرفات را مشاهده می کنید:

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید